69-latka rozrzucała kiełbasę z pinezkami. Bo denerwowały ją szczekające psy

46 794141

Redakcja

14 stycznia, 2024

69-letnia mieszkanka Jaworzna usłyszała zarzut za usiłowanie uśmiercenia zwierząt ze szczególnym okrucieństwem. Rozrzuciła kawałki kiełbasy z wbitymi pinezkami.

2 stycznia partnerka zgłaszającego wyszła na spacer z psem. Ich pupil przy ul. Grunwaldzkiej  zaczął obwąchiwać wyrzucone kawałki kiełbasy znajdujące się wzdłuż ogrodzenia sklepu, a następnie wziął do pyska jeden z tych kawałków, po czym go wypluł.

Okazało się, że w kawałki kiełbasy zostały wbite pinezki, najprawdopodobniej w celu poranienia zwierząt. -  Zawiadamiający oświadczył, że zdarzenie to prawdopodobnie zostało zarejestrowane na monitoringu pobliskiego sklepu. Z relacji świadków wynikało, że kawałki wędlin miała rozrzucić starsza kobieta w celu uśmiercenia spacerujących zwierząt - relacjonuje policja w Jaworznie.

Policjanci przeanalizowali monitoring i ustalili, że kawałki kiełbasy rozrzuciła mieszkanka Jaworzna w wieku 69 lat. Kobieta tego samego dnia została zatrzymana.

Kobieta tłumaczyła, że wyrzuciła starą wędlinę, która została jej jeszcze ze świąt z nabitymi pinezkami, gdyż frustrowały ją szczekające psy sąsiadów oraz to, że właściciele nie sprzątają po swoich pupilach odchodów. 

Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie kobiety zdecyduje sąd.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3