Trzech nastolatków nie żyje. Szczegóły tragicznego wypadku w Wodzisławiu Śląskim

35 794385

Redakcja

14 stycznia, 2024

W tragicznym wypadku w Wodzisławiu Śląskim zginęło trzech młodych ludzi: w wieku 18 i 19 lat. 17 letnia pasażerka i 19 letni pasażer trafili do szpitala.

Do tragedii doszło w sobotę około godziny 20:30 na skrzyżowaniu ulicy Młodzieżowej z Paderewskiego w Wodzisławiu Śląskim - Zawadzie. Według wstępnych ustaleń  kierujący samochodem Peugeot skręcając z ulicy Młodzieżowej w Paderewskiego nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu osobowym Audi jadącemu ulicą Młodzieżową, doprowadzając do zderzenia czołowego.

Na miejscu zginęły trzy osoby: kierowca i pasażerowie Audi w wieku 18 i 19 lat. Pozostali pasażerowie: 17-latka i 19-latek, z obrażeniami ciała trafili do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wodzisławskiego.

Kierowcą Peugeota był 24-latek z powiatu wodzisławskiego, który został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu - był trzeźwy. Policjanci zabezpieczyli jego krew do dalszych badań. Decyzją prokuratora został on zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.5µg/m3 PM2.5: 18.6µg/m3