Wybuch gazu w Tychach. Służby wrócą dziś na miejsce eksplozji

Wybuch tychy

Redakcja

2 kwietnia 2024

W poniedziałek wielkanocny doszło w Tychach do tragicznego zdarzenia, wybuchu gazu w budynku wielorodzinnym przy ulicy Darwina. Minioną noc 6 osób spędziło w ośrodku interwencji kryzysowej. Inspektor budowlany wróci dziś do pracy, aby ocenić stan budynku. 

Po godzinie 9:00 w poniedziałek wielkanocny służby otrzymały zawiadomienie o wybuchu w bloku przy ul. Darwina w Tychach. Strażacy ewakuowali z miejsca zdarzenia ponad 20 osób. Częściowemu zniszczeniu uległo 5 kondygnacji budynku. Siła wybuchu była tak duża, że elementy konstrukcyjne i wyposażenie mieszkań porozrzucane zostały na odległość kilkudziesięciu metrów. 

W wyniku eksplozji sześć osób trafiło do szpitali, w tym jeden mężczyzna z mieszkania, w którym doszło do wybuchu, w bardzo ciężkim stanie. Pozostałe osoby odniosły rany niezagrażające życiu.

Ewa Grudniok, rzeczniczka magistratu w Tychach, poinformowała, że inspektor nadzoru budowlanego ma wrócić do oceny stanu budynku, w którym mieszka około 90 osób, we wtorek o godzinie 10.

Minioną noc 6 osób spędziło w ośrodku interwencji kryzysowej. Klatka nr 5 została wyłączona z użytkowania, pozostała część budynku bez prądu i ogrzewania jest dostępna dla mieszkańców.

powiązane artykuły:

IMG 20240401 121737
Lokalne 1 kwietnia 2024

W poniedziałek wielkanocny doszło do tragicznego zdarzenia. Wybuch gazu w budynku wielorodzinnym.

Wybuchgazurudaslaska
Lokalne 3 marca 2024

Wybuch gazu w Rudzie Śląskiej. Jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.9µg/m3 PM2.5: 5.2µg/m3