Nie chciał trafić do izby wytrzeźwień. Zaproponował policjantom kokainę

Policja

Redakcja

2 kwietnia 2024

Pijany i awanturujący się mężczyzna nie chciał trafić do izby trzeźwień. Aby uniknąć przymusowego trzeźwienia, obiecał stróżom prawa 100 gramów kokainy. 50-latkowi grozi teraz nawet 8 lat więzienia.

Policjanci z Częstochowy pełniący służbę na terenie miasta otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który w swoim domu przy ulicy Czartoryjskiego wszczął awanturę z żoną.

Przybyły pod wskazany adres patrol potwierdził, że 50-letni mężczyzna jest pijany. Jak wykazało badanie, w jego organizmie znajdowały się prawie 3 promile alkoholu - podała KMP w Częstochowie. 

Chwilę po przeprowadzonym badaniu, gdy tylko usłyszał, że najbliższe godziny spędzi trzeźwiejąc na izbie wytrzeźwień, mężczyzna nie krył zdziwienia.

W czasie realizowanego doprowadzenia obiecał mundurowym 100 gramów kokainy, w zamian za odstąpienie przez nich od dalszych czynności.Tłumaczył, że "towar" równie dobrze mogą spieniężyć, bowiem (jak zapewniał) 1 gram tego narkotyku kosztuje 700 złotych... - relacjnuje policja. 

Mundurowi zmienili decyzję, co do 50-latka. W efekcie zamiast do wytrzeźwienia, trafił do policyjnego aresztu.
Gdy "doszedł do siebie", usłyszał prokuratorski zarzut. Wobec podejrzanego prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru i poręczenie majątkowe w wysokości 1 tysiąca złotych.
Zatrzymanemu grozi teraz odpowiedzialność za przestępstwo korupcyjne, zagrożone karą nawet 8 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Police 01
Lokalne 11 lutego 2024

Miała zapłacić 1500 złotych mandatu. Wybrała jednak sprawę w sądzie i ryzyko odsiadki. A wszystko

Bez tytułu
Lokalne 18 października 2023

W jednym z marketów na terenie Mysłowic 61-letnia kobieta 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3