Wszedł do sklepu twierdząc, że ma bombę. Okradł ekspedientkę i uciekł

Sprawca

Katarzyna Kulyk

10 marca, 2023

Zatrzymano mężczyznę, który miał wejść do sklepu z pudełkiem, mówiąc, że to bomba. Mężczyzna zaatakował ekspedientkę po czym ukradł 8,5 tysiąca złotych. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

W połowie lutego bieżącego roku do jednego ze sklepów w Kromołowie doszło do rozboju. Pewien mężczyzna w kapturze, maseczką na twarzy i reklamówką w ręce, udał się na zakupy. Będąc już w sklepie położył na ziemi pudełko, które wyciągnął z reklamówki, po czym podszedł do lady prosząc o papierosy. Ekspedientka sięgając po towar poprosiła mężczyznę o zabranie pudełka. To właśnie wtedy mężczyzna oznajmił, że jest to bomba. Chwilę później zaatakował ekspedientkę.

- Mężczyzna wszedł za ladę i trzymając kobietę za szyję, sięgnął po gotówkę. Napastnik, nie mogąc sforsować zabezpieczenia jednej z kas, zrezygnował z jej otwarcia i zabranymi wcześniej pieniędzmi wyszedł ze sklepu. - informuje policja

O zdarzeniu natychmiast powiadomiono policję, którzy wraz ze strażą pożarną udali się na miejsce. Po przyjeździe sprawdzono co kryje się w tekturowym pudełku, na szczęście nie była to bomba, a pusta butelka po alkoholu. Mężczyźnie udało się ukraść ze sklepu ponad 8,5 tysięcy złotych.

Kryminalni z zawierciańskiej jednostki rozpoczęli poszukiwania sprawcy. Dzięki nim ustalono, że za rozbojem stoi 44-letni mieszkaniec Poręby.

- Mężczyzna usłyszał już zarzuty, do których się przyznał. Został także tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. - dodaje policja

Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Code gf9dc8d937 1920
Lokalne 28 lutego, 2023

37-letni mieszkaniec Bierunia oszukiwał ludzi wystawiając na sprzedaż fikcyjne te

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Słaba jakość powietrza!

PM10: 75.0µg/m3 PM2.5: 67.3µg/m3