Wspaniała walka młodych siatkarzy w Mysłowicach

Siatitvm

Redakcja

3 sierpnia, 2021

W Parku Słupna zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, która trwała od 26 do 28 lipca. Turniej był połączony z mistrzostwami Polski kadetów i kadetek w siatkówce plażowej.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży odbyła się w Mysłowicach po raz piąty. W rywalizacji wzięły udział 32 pary żeńskie i 32 męskie, w sumie 128 zawodniczek i zawodników. Rywalizacja była na wysokim poziomie. Pojedynki były zacięte, a zawodniczki oraz zawodnicy z pełnym poświęceniem walczyli o każdą piłkę. Tytuł najlepszej pary żeńskiej wywalczyły Maja Kruczek i Urszula Łunio z UKS Absolwent Sport Club Olsztyn. Jakie wyzwania jeszcze przed nimi - informuje ITVM.

U kadetów złoto wywalczyli Filip Lejawa i Aleksander Czachorowski z UKS OPP Kołobrzeg, którzy już rozgrzewają się przed kolejnymi mistrzostwami. Poza sportowymi emocjami młodzieżowa olimpiada to także sprawdzian organizacyjny przed największymi zawodami tego sezonu w siatkówce plażowej, które już w ostatni weekend sierpnia także zagoszczą w Mysłowicach, czyli Orlen Mistrzostwami Polski w siatkówce plażowej.

Bardzo się cieszę, że Mysłowice stały się taką stolicą młodzieżowej siatkówki i siatkówki w wydaniu plażowym. Jak widzimy jest bardzo wesoło, ludzie są bardzo szczęśliwi, że mogą uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu i do zobaczenia – podsumowuje Dariusz Wójtowicz, prezydent Mysłowic dla ITVM.

Więcej w materiale ITVM:

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.3µg/m3 PM2.5: 17.1µg/m3