Wsiadł na rower ze słuchawkami w uszach i z 1,5 promila we krwi

pixabay.com

Katarzyna Kulyk

21 marca, 2023

Mieszkaniec Zabrza wsiadł na rower w stanie nietrzeźwości, pojazd prowadził bez oświetlenia i bez zachowania równowagi. Gliwicki dzielnicowy w czasie wolnym dostrzegł mężczyznę i ruszył za nim, powiadamiając przy okazji zabrzańskich policjantów.

W piątek 17 marca około godziny 22:30, gliwicki policjant wracając po swojej służbie do domu zauważył na ulicy Krakowskiej w Zabrzu dziwnie zachowującego się rowerzystę. Kierowca roweru wskazywał brak dobrej kondycji psychofizycznej, dlatego też gliwicki policjant natychmiast zawiadomił zabrzańskie służby.

- Na miejsce wysłano patrol z zabrzańskiego V komisariatu, który zatrzymał kompletnie nietrzeźwego mężczyznę na ulicy Ofiar Katynia. Od rowerzysty czuć było silną woń alkoholu. Dodatkowo ten skrajnie nieodpowiedzialny cyklista miał w uszach słuchawki i słuchał muzyki.- informuje policja

Jak się okazało kierujący to 40-letni mieszkaniec Zabrza, któremu stwierdzono 1,5 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych. 

powiązane artykuły:

66 748595
Wiadomości 14 marca, 2023

5o-latek z Żor z urazem nogi trafił do szpitala. Został potrącony, ale nie potrafił opisać szczeg

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 26.4µg/m3 PM2.5: 21.7µg/m3