Pijany kierowca potrącił pieszego na pasach

66 748595

Redakcja

14 marca, 2023

5o-latek z Żor z urazem nogi trafił do szpitala. Został potrącony, ale nie potrafił opisać szczegółów wypadku. Policjantom udało się jednak zdobyć najważniejsze informacje i dotrzeć do sprawcy. 

W sobotę około godziny 13.00 patrol ruchu drogowego w Żorach otrzymał wezwanie do izby przyjęć Szpitala Miejskiego w Żorach, gdzie miał przebywać mężczyzna prawdopodobnie potrącony przez samochód. 

Na miejscu policjanci nie mogli jednak poznać szczegółów zdarzenia. Potrącony 50-letni mieszkaniec Żor z urazem nogi, nie potrafił opisać, co dokładnie się stało.

W szpitalu znajdowały się również pasażerki samochodu marki Ford. Mówiły, że zauważyły leżącego na jezdni mężczyznę i postanowiły mu pomóc, przewożąc do szpitala. Nie potrafiły wskazać, kto kierował pojazdem, gdy doszło do potrącenia.

Policjantom udało się jednak ustalić, że do zdarzenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych przy Trakcie Piastowskim w Żorach. Dzięki monitoringowi wytypowali też jego sprawcę. Okazał się nim 26-latek, którego badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że w trakcie zdarzenia nietrzeźwy.

Kierujący stracił już prawo jazdy. Za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara nawet 4,5 roku więzienia.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3