Wraz z kompanem pobiła 50-latka. Zabrali mu 15 złotych

Pobicie w częstochowie

Redakcja

8 kwietnia 2024

Para rozbojarzy z Częstochowy została tymczasowo aresztowana. Sprawczyni wpadła na gorącym uczynku i została ujęta przez strażników miejskich. Następnego dnia jej wspólnik został zatrzymany przez kryminalnych z częstochowskiej „czwórki”.

Policjanci z Częstochowy zostali powiadomieni o tym, że funkcjonariusze Straży Miejskiej ujęli kobietę, która najprawdopodobniej razem z nieznanym mężczyzną dokonała rozboju.

Do zdarzenia doszło późną nocą w zeszłym tygodniu. Patrol straży miejskiej przeglądał monitoring w rejonie miasta. W pewnym momencie zauważyli, że na ulicy Warszawskiej w rejonie przystanku autobusowego, kobieta i mężczyzna biją człowieka. Od razu pojechali w to miejsce, gdzie na widok ich radiowozu, para agresorów zaczęła uciekać - relacjonuje policja. 

Strażnicy ruszyli za nimi i ujęli 28-letnią mieszkankę Częstochowy. Wezwani na miejsce policjanci zatrzymali kobietę.

Jak się okazało, 28-latka razem ze swoim kompanem pobili 50-latka. Gdy mężczyzna nie miał już siły się bronić, wtedy go okradli, zabierając 15 złotych. Na szczęście 50-latek nie doznał większych obrażeń ciała - podała KMP w Częstochowie. 

Już następnego dnia w ręce kryminalnych z „czwórki” wpadł jej 38-letni wspólnik. Był dobrze znany policjantom ze swej przestępczej działalności.
Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi na przedstawić im zarzutu dokonania rozboju.

Mężczyzna odpowie w warunkach recydywy. Na wniosek częstochowskich śledczych sąd nie miał żadnych wątpliwości i podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu pary rozbojarzy na 3 miesiące.

powiązane artykuły:

Pobicie w pszczynie
Lokalne 5 kwietnia 2024

Dwóch mężczyzn pobiło przypadkowego przechodnia. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w P

41 805403
Lokalne 29 marca 2024

Napadł na starszą kobietę. Ukradł jej torebkę, a nawet obrączkę. Jeszcze tego samego dnia okradł

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3