Pobił i okradł 77-latkę

41 805403

Redakcja

29 marca 2024

Napadł na starszą kobietę. Ukradł jej torebkę, a nawet obrączkę. Jeszcze tego samego dnia okradł 17-latkę. 

Do zdarzenia doszło w Skoczowie. Na ulicy Budowlanych mężczyzna podszedł do spacerującej 77-letniej kobiety, którą przewrócił i pobił. Następnie ukradł jej torebkę, dokumenty, telefon oraz złotą obrączkę.

Kilka godzin później policjanci zostali poinformowani o kolejnym zdarzeniu. Na dworcu kolejowym mężczyzna poprosił 17-latkę o telefon, a kiedy go otrzymał, uciekł.

Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania. Jeszcze tego samego dnia zauważyli sprawcę. - Ten na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci znaleźli przy przy nim przedmiot łudząco przypominający broń, który finalnie okazał się wiatrówką. Skradziony telefon o wartości około 2000 złotych telefon, wrócił do właścicielki - relacjonuje policja.

Złodziejem okazał się 34-latek. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwa. Prokurator przedstawił mu zarzuty związane z popełnieniem przestępstw rozboju, kradzieży szczególnie zuchwałej oraz naruszenia nietykalności cielesnej. Na wniosek prokuratury i policjantów sąd zadecydował, że 34-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 22.2µg/m3 PM2.5: 18.0µg/m3