Tragiczny wypadek z udziałem pieszego. Kierująca miała uciec z miejsca wypadku

47 805921

Redakcja

29 marca 2024

Po 12 dniach od tragicznego wypadku w miejscowości Złochowice, policjanci zatrzymali podejrzaną. 56-latka miała najechać na leżącego na jezdni mężczyznę i odjechać z miejsca zdarzenia. 

15 marca około godziny 23:35 na ulicy Długiej w miejscowości Złochowice doszło do tragicznego wypadku na drodze. Według świadków. kierująca samochodem osobowym Toyota Yaris, jadąc w kierunku miejscowości Konieczki, nie dostosowała prędkości jazdy zapewniającej panowanie nad prowadzonym przez siebie pojazdem i najechała na leżącego na jezdni 43-letniego pieszego.

Kierująca miała odjechać z miejsca zdarzenia. Mężczyzna pomimo reanimacji zmarł na miejscu. Policjanci zebrali wszystkie ślady i przesłuchali świadków. Największym wyzwaniem było to, kto doprowadził do tragedii. 

- 27 marca policjanci zatrzymali 56-letnią mieszkankę powiatu kłobuckiego, podejrzaną o spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. Zabezpieczono również pojazd, którym tego dnia kierowała kobieta, w celu wykonania szczegółowych badań - relacjonuje kłobucka policja.

Następnego dnia Prokurator Rejonowy w Częstochowie przedstawił kobiecie zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia i na wniosek kłobuckich śledczych wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

9 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.5µg/m3 PM2.5: 2.2µg/m3