Wpadł podczas kontroli drogowej. Jest podejrzewany o liczne kradzieże paliwa na Śląsku

Kradziez paliwa

Redakcja

15 maja 2024

To miała być kontrola drogowa w związku z przekroczeniem prędkości. Okazało się, że kierujący posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się porusza, pochodzi z przestępstwa. Mężczyzna jest też podejrzewany o liczne kradzieże paliwa na terenie województwa śląskiego. 

Policjanci pszczyńskiej „drogówki” prowadzili pomiar prędkości na ulicy Rybnickiej w Pszczynie. Około godziny 11:30 namierzyli kierującego mercedesem, który przekroczył dozwoloną prędkość. 

Mężczyzna jechał 75 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje „pięćdziesiątka". Szybko okazało się, że popełnione wykroczne w ruchu drogowym to nie jedyny problem mieszkańca Żor.

Podczas wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że 38-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a samochód, którym się porusza, pochodzi z przestępstwa. Pojazd był wykorzystywany do kradzieży paliwa ze stacji benzynowych na terenie województwa śląskiego - relacjonuje policja. 

Mężczyzna został zatrzymany, a samochód zabezpieczony. Po zakończeniu czynności mercedes zostanie przekazany właścicielowi. O dalszym losie 38-latka zdecyduje sąd.

powiązane artykuły:

Policyjny poscig
Lokalne 3 stycznia 2024

Pszczyńscy policjanci zatrzymali po pościgu sprawców kradzieży paliwa ze stacji benzynowe

kradzież paliwa z ciężarówek
Wiadomości 30 listopada 2022

Zatrzymany przez myszkowskich śledczych 40-latek, ma na koncie serię kradzieży paliwa ze

foto poglądowe
Wiadomości 30 listopada 2022

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł paliwo na jednej ze stacj

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.9µg/m3 PM2.5: 2.5µg/m3