Kradzież paliwa w Siemianowicach Śląskich. Złodziej uderzył pracownika stacji

foto poglądowe

Redakcja

30 listopada 2022

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł paliwo na jednej ze stacji benzynowych w centrum miasta. Złodziej uderzył też pracownika stacji, który próbował go ująć i odebrać kanistry z paliwem. 

Do zdarzenia doszło około godziny 20.30 na stacji paliw usytuowanej w centrum Siemianowic Śląskich. Pracownik zauważył mężczyznę, który zatankował paliwo do kanistrów i nie płacąc za nie, oddalał się. Aby nie doszło do kradzieży, pracownik wybiegł za złodziejem i próbował go zatrzymać. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, podczas której złodziej uderzył pracownika pięścią w twarz, po czym uciekł. 

Wezwani na miejsce policjanci na nagraniu monitoringu stacji zobaczyli postać sprawcy i rozpoczęli jego poszukiwania. Po upływie kilkunastu godzin został on zatrzymany przez kryminalnych, którzy ustalili, kim jest mężczyzna i gdzie może przebywać. 

Był on ubrany dokładnie tak samo, jak w momencie kradzieży. Od razu przyznał się policjantom, że ukradł paliwo - relacjonuje siemianowicka policja. 

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut kradzieży rozbójniczej, której dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywie. Oznacza to, że kara, jaka mu grozi, będzie znacznie surowsza. Prokurator zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Źródło: KMP w Siemianowicach Śląskich

powiązane artykuły:

44 725136
Lokalne 21 września 2022

Mężczyzna postanowił zatankować na stacji benzynowej w Knurowie. Jednak zamiast zapłacić należne 536

36 720190
Lokalne 16 sierpnia 2022

Siewierscy i będzińscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju na

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.8µg/m3 PM2.5: 8.4µg/m3