Zatankował i nie zapłacił. Wrócił po dwóch tygodniach na stację, by ukraść jeszcze pieniądze z kasy

36 720190

Redakcja

16 sierpnia, 2022

Siewierscy i będzińscy kryminalni zatrzymali 31-latka, który jest podejrzany o usiłowanie rozboju na terenie jednej ze stacji benzynowych. Mężczyzna próbował ukraść pieniądze z kasy, jednak nie osiągnął swojego celu, ze względu na zdecydowaną postawę pracownika stacji.

Dyżurny siewierskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że na terenie jednej ze stacji benzynowych doszło do próby zrabowania pieniędzy przez młodego mężczyznę. Na miejscu pierwsi pojawili się dzielnicowi, którzy ustalili przebieg tego niebezpiecznego zdarzenia.

W godzinach wieczornych na teren stacji benzynowych wszedł młody mężczyzna, który chciał dokonać zakupu oleju silnikowego. W momencie, kiedy pracownik poszedł po wskazany przedmiot, rabuś przeszedł do działania. Mężczyzna ruszył w kierunku lady, na której znajdowała się kaseta z pieniędzmi. Doszło do szarpaniny, podczas której napastnik dwukrotnie wrzucił pracownika na regały. Agresor szukał pieniędzy, jednak bez łupu uciekł ze stacji. Dzielnicowi ustalili, że mężczyzna, który próbował obrabować stację, 2 tygodnie wcześniej zatankował paliwo, za które nie zapłacił-podała KPP w Będzinie.

Na miejsce przyjechali kryminalni, a w poszukiwaniach za rabusiem zaangażowany był przewodnik psa tropiącego z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Trop urwał się w pobliskim lesie.

Po zabezpieczeniu miejskiego monitoringu policjanci ustalili, że sprawca poruszał się tym samym samochodem, którym dokonał wspomnianej kradzieży paliwa.

Kilka dni później 31-latek był widziany w okolicy stacji benzynowej, a policjanci błyskawicznie przeszli do zatrzymania mężczyzny, którego znaleźli w pobliskim lesie. W samochodzie, którym poruszał się podejrzany, policjanci zabezpieczyli kominiarkę i 3 noże.

Na wniosek śledczych i prokuratury decyzją będzińskiego sądu agresor został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo za kratkami może spędzić nawet 12 lat.

 

Źródło: KPP w Będzinie

36 720189 g

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 8.1µg/m3