Prywatny Szpital Katowice. Lista placówek 2023

Prywatny szpital w katowicach

Redakcja

16 sierpnia, 2022

Polacy coraz częściej korzystają z usług medycznych w sektorze prywatnym. Krótki czas oczekiwania na wizytę, brak kolejek a także wysoka jakość usług powoduje, że decydujemy się ponieść dość wysokie koszty leczenia w zamian za komfort jaki gwarantują nam prywatne placówki.

Różnice między szpitalami prywatnymi a publicznymi

Największe różnice pomiędzy prywatną a państwową służbą zdrowia dostrzegamy w jakości obsługi.  W dalszym ciągu w wielu państwowych placówkach poziom świadczonych usług  jest poniżej naszych oczekiwań.

Główną zaletą prywatnej służby zdrowia jest czas oczekiwania na wizytę. W państwowych ośrodkach zapisanie się do lekarza specjalisty wymaga ogromnej cierpliwości a termin wizyty bywa bardzo odległy.   W przypadku prywatnej służby zdrowia przyjęci do specjalisty możemy być nawet tego samego dnia. Umożliwia to efektywne leczenie i zdecydowanie zwiększa nadzieję na powrót do zdrowia. Inną zaletą jest możliwość skorzystania z zabiegów jednodniowych, po których nie jest wymagana hospitalizacja pacjenta. W szpitalach publicznych po niektórych operacjach musimy pozostać w szpitalu kilka dni, podczas  gdy w prywatnej placówce pacjent tego samego lub następnego dnia wysyłany jest do domu.

Szpitale prywatne w Katowicach (LISTA)

  prywatny szpital katowice lista placówek
  • Klinica 2000 ul. Żelazna 1. To nowoczesny komfortowy ośrodek medyczny powstały w 1998 roku specjalizujący się w wykonywaniu zabiegów chirurgicznych w dziedzinie: okulistyki oraz chirurgii ogólnej.
  • Szpital AVIMED ul. Gliwicka 159. Placówka specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów operacyjnych z zakresu ortopedii i traumatologii narządów ruchu, neurochirurgii, urologii oraz chirurgii ogólnej i plastycznej. Na miejscu przeprowadzana jest diagnostyka w zakresie: USG, USG Doppler, UKG, EKG, RTG, EKG wysiłkowe, spirometrii oraz audiometrii.
  • Szpital położniczo-ginekologiczny w Katowicach ul. Łubinowa 3. W szpitalu świadczone są usługi w ramach oddziałów: Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii oraz Chirurgii Ogólnej. Przy szpitalu funkcjonuje także Poradnia Chirurgii Ogólnej oraz Specjalistyczne Gabinety Lekarskie: ginekologiczne, neonatologii i pediatrii.
  • EuroMedic Kliniki Specjalistyczne Sp. z o.o. ul. Kościuszki 92. W szpitalu funkcjonuje oddział chirurgii naczyniowej, ogólnej (z pododdziałem chirurgii onkologicznej, plastycznej) oddział ortopedii, okulistyki, i intensywnej terapii.
  • Wielospecjalistyczny Szpital Tommed ul. Fredry 22. Szpital oferuje szeroki zakres zabiegów operacyjnych, posiada 3 sale operacyjne wyposażone w najnowocześniejszą aparaturę. Rekonwalescencję pozabiegowej zapewniają 44 łóżka szpitalne. Usługi świadczone są  na oddziałach: Chirurgii Ogólnej, Ginekologii i Położnictwa, Otolaryngologii dziecięcej, Gastroenterologii.
  • Prywatny Szpital Angelius Provita ul. Fabryczna 13 D. Szpital dysponuje nowoczesnym blokiem wyposażonym w dwie sale operacyjne z pełnym zapleczem szpitalnym. Specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów  z zakresu: ginekologii, okulistyki, urologii, laryngologii, chirurgii urazowo-ortopedycznej, chirurgii ogólnej, chirurgii plastycznej oraz neurochirurgii. Oddział szpitalny posiada 15 komfortowo wyposażonych pokoi jedno i dwuosobowych. 

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  0 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 15.2µg/m3 PM2.5: 13.7µg/m3