Policyjny pościg za złodziejami paliwa. Padły strzały [Wideo]

Policyjny poscig

Redakcja

3 stycznia, 2024

Pszczyńscy policjanci zatrzymali po pościgu sprawców kradzieży paliwa ze stacji benzynowej. Jak się okazało, jeden z zatrzymanych mężczyzn posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a jakby tego było mało, miał przy sobie narkotyki.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży paliwa na jednej ze stacji w Żorach. Z otrzymanych informacji wynikało, że sprawcy odjechali w kierunku powiatu pszczyńskiego i poruszali się volkswagenem transporterem. 

W pewnym momencie mundurowi patrolując miejscowość Suszec zauważyli samochód, którego dotyczyło zgłoszenie i podjęli interwencję. Kierujący jednak nie zamierzał się zatrzymać, zaczął uciekać. Stróże prawa podjęli pościg, który prowadził przez obwodnicę aż na drogi krajowej nr 1 w kierunku Tychów. Do akcji cały czas dołączały się kolejne patrole.

Kierujący volkswagenem jechał zuchwale i bardzo niebezpiecznie - znacznie przekraczał prędkość, która momentami osiągała blisko 170 km/h, powodował kolizje drogowe, a także wyprzedzał pojazdy z prawej strony. 

Kilkakrotnie zajeżdżał radiowozom drogę, usiłując zepchnąć policjantów z drogi. Ponieważ kierowca stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu i wciąż nie reagował na sygnały, policjanci zdecydowali się na wykorzystanie broni służbowej. W pewnym momencie kierowca volkswagena chcąc uniknąć najechania na tył poprzedzajcego pojazdu zdecydował się na manewr wyprzedzania z prawej strony i wypadł z drogi kończąc swoją szaleńczą ucieczkę w rowie - relacjonuje policja. 

W ściganym pojeździe znajdowały się 4 osoby: dwie kobiety w wieku 19 i 21 lat oraz 2 mężczyzn w wieku 19 i 28 lat, wszyscy byli trzeźwi. Na ten moment wiadomo, że jeden z mężczyzn ma sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto mundurowi znaleźli w samochodzie susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone substancje to marihuana. Wszystkie 4 osoby zostały zatrzymane.

Poscig policji

powiązane artykuły:

pixabay.com
Wiadomości 30 listopada, 2022

Siemianowiccy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę, który ukradł paliwo na jednej ze stacj

Policja po 960x640
Wiadomości 11 maja, 2019

3 godziny trwała przerwa w kursowaniu pociągów pomiędzy Bielsko-Białą a Żywcem dziś nad ranem.

Policja po 960x640
Lokalne 30 września, 2019

Poszukiwany listem gończym 27-latek z Częstochowy urządził sobie prawdziwy rajd ulicami tego miasta.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

8 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.6µg/m3 PM2.5: 26.5µg/m3