WordlSkitest 2023 w Wiśle!

2

Redakcja

14 lutego, 2023

Historyczna chwila dla Wisły! Nasza Perła Beskidów będzie gospodarzem prestiżowych testów nart! Do Wisły przyjadą najlepsi narciarze na świecie. 

Już w marcu w Wiśle odbędą się jedne z największych i najbardziej prestiżowych testów nart na świecie. WorldSkitest, bo o nich mowa, od roku 2002 odbywał się w Austrii, a tym razem po raz pierwszy opuści austriackie ośrodki narciarskie i przeniesie się do Wisły! 

- Decyzja ta została podjęta dzięki wieloletniej współpracy, zaangażowaniu Jacka Ciszaka oraz nawiązaniu współpracy z partnerami w Polsce, czyli przede wszystkim Grupą Pingwina – powiedział Gerhard Brüggler – główny organizator WorldSkitestu;

  Jacek Ciszak przybliżył wszystkim ideę i szczegóły WorldSkitestu, w którym, jak opowiada, udział bierze około 300 testerów. Są to m.in. mistrzowie świata czy mistrzowie olimpijscy w narciarstwie alpejskim, mistrzowie olimpijscy i inni czołowi alpejczycy świata.

  - Wszystkie narty są neutralizowane przez zaklejenie całej deski z wierzchu czarną folią - teoretycznie nie wiadomo na jakiej narcie się jeździ. Oczywiście, wprawne oko rozpoznać może często producenta po charakterystycznych szczegółach, jednak zaklejenie narty zdecydowanie koncentruje uwagę testujących na samych wrażeniach z jazdy – tłumaczył Jacek Ciszak

  Jedną z gwiazd tegorocznej edycji WorldSkitestu będzie Maryna Gąsienica-Daniel.

  Z kolei burmistrz Wisły Tomasz Bujok podkreślił swoje zadowolenie z faktu, iż tak prestiżowe wydarzenie odbędzie się w Perle Beskidów, której jest gospodarzem. - Tutaj z tego miejsca muszę podziękować za podjęcie tak odważnej decyzji, ponieważ z tego co wiem już dwukrotnie były podejmowane próby zorganizowania tego wydarzenia poza granicami Austrii, po raz pierwszy udało się to i mam nadzieję, że nie będziecie Państwo żałowali tej decyzji. Warto pamiętać, że w Beskidach mamy na naprawdę wysokim poziomie zarówno ośrodki narciarskie, jak również bazę hotelową - powiedział burmistrz.

  Gospodarzem tego wydarzenia będzie stacja narciarska Skolnity, gdzie w dniach 21-24 marca sprzęt narciarski będą testować narciarze ze światowej czołówki.


  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  13 o

  katowice

  Cóż... Bywało lepiej.

  PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 15.8µg/m3