Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach będzie promować zawody rzemieślnicze

7 2

Redakcja

2 czerwca, 2022

Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych i Małej Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej przygotował wstępny plan promowania wśród młodzieży zawodów rzemieślniczych. Pierwsze działania zaplanowano już na najbliższy wrzesień.

30 maja w Domu Rzemiosła w Bielsku-Białej odbyło się spotkania, na którym ustalono wstępnie plan promowania wśród młodych ludzi zawodów rzemieślniczych. - Podczas spotkania opracowano wstępny plan oraz sposoby upowszechniania informacji na temat zawodów rzemieślniczych oraz kształcenia zawodowego wśród młodych osób, ich rodziców, a przede wszystkim doradców zawodowych czy nauczycieli, zajmujących się doradztwem zawodowym w szkołach. Pierwsze działania planowane są już na wrzesień - informuje Wojewódzki Urząd Pracy w Katowicach.

Jednym z ważniejszych ustaleń jest pomysł zaangażowania w ten projekt większej liczby instytucji - Powinny to być zarówno jednostki z obszaru rynku pracy jak i edukacji, ale również samorządu miasta, powiatu, a nawet województwa – zaznacza Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

- W całym przedsięwzięciu ma to kluczowe znaczenie. Pokazanie uczniom możliwości i szans jakie są związane z zawodami rzemieślniczymi, być może w niektórych przypadkach pozwoli obudzić potencjał. A wszyscy doskonale wiemy jak duże znaczenie ma właściwy wybór ścieżki zawodowej - komentuje poseł Lewicy Przemysław Koperski. 

Obie organizacje uważają, że muszą dotrzeć do środowisk i organizacji, które mają wpływ na wybór ścieżki zawodowej przez młode osoby.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 16.2µg/m3 PM2.5: 12.5µg/m3