Nocna bójka w centrum Katowic. Jeden z uczestników ugodzony nożem

49 709100

Redakcja

2 czerwca 2022

Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic. Jeden z zatrzymanych zaatakował uczestnika zdarzenia nożem i przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa.

Katowiccy policjanci zatrzymali 4 mężczyzn, którzy brali udział w nocnej bójce w centrum Katowic. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Kochanowskiego w Katowicach.

Pomiędzy mężczyznami najpierw doszło do sprzeczki, a później do bójki, podczas której 22-letni mieszkaniec Sieradza zaatakował innego nożem. Uderzył w twarz również świadka zdarzenia, który doznał licznych złamań.

Mężczyzn zatrzymano kilkanaście minut po zdarzeniu i doprowadzono do policyjnego aresztu. Rannemu uczestnikowi bójki została udzielona pomoc medyczna i po niej również trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie czynności procesowych zatrzymani złożyli wyjaśnienia. 22-latkowi przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa w związku z udziałem w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz spowodowanie uszczerbku na zdrowiu. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe decyzją sądu mężczyzna na czas trwającego postępowania został aresztowany na 3 miesiące.

Pozostałym podejrzanym w wieku 20, 21 i 31 lat przedstawiono zarzut udziału w bójce. Całą trójkę objęto policyjnym dozorem.

 

Źródło: KMP w Katowicach

49 709101

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 13.7µg/m3 PM2.5: 12.1µg/m3