Wojewoda Śląski spotkał się z protestującymi rolnikami

Spotkanie wojewody slaskiego z rolnikami

Redakcja

4 czerwca 2024

Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Marka Wójcika zorganizowane zostało w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spotkanie z przedstawicielami protestujących rolników z regionu.

Chcę, żeby przedstawiciele protestujących rolników mieli możliwość dyskusji z instytucjami zajmującymi się tematyką rolniczą na poziomie regionu. Do tej pory tego typu spotkania nie byłomówił jeszcze przed spotkaniem Wojewoda Śląski Marek Wójcik.

Rozmowy, w których wzięli także udział reprezentanci instytucji i służb odpowiedzialnych za kwestie związane z rolnictwem, dotyczyły aktualnych wyzwań, przed którymi stoi sektor rolniczy. Podczas rozmów poruszono m.in. tematykę niekontrolowanego importu artykułów rolno-spożywczych spoza Unii Europejskiej czy nowych regulacji unijnych.

Podczas spotkania rolnicy mieli okazję przedstawić swoje postulaty i stanowiska.

 Zależy mi, żeby rolnicy mieli możliwość przedstawienia swoich propozycji, zadania pytań, które ich nurtują, po to, żeby przedstawiciele instytucji na poziomie regionalnym, które zajmują się tematyką rolniczą do tych kwestii się ustosunkowali i wprowadzili korekty w funkcjonowaniu. Liczę na to, że nastąpi zbliżenie stanowisk - powiedział wojewoda Marek Wójcik.

Wojewoda zapewnił o swojej otwartości na dalszy dialog.

powiązane artykuły:

Kohut
Wiadomości 11 maja 2024

W piątek europoseł Łukasz Kohut, startujący z 3. miejsca Koalicji Obywatelskiej otworzył kampanię

Protest rolnikow slask
Lokalne 21 marca 2024

Do policjantów zabezpieczających protest rolników w Pradłach podjechała kobieta z dziecki

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3