Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Marka Wójcika zorganizowane zostało w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach spotkanie z przedstawicielami protestujących rolników z regionu.
– Chcę, żeby przedstawiciele protestujących rolników mieli możliwość dyskusji z instytucjami zajmującymi się tematyką rolniczą na poziomie regionu. Do tej pory tego typu spotkania nie było – mówił jeszcze przed spotkaniem Wojewoda Śląski Marek Wójcik.
Rozmowy, w których wzięli także udział reprezentanci instytucji i służb odpowiedzialnych za kwestie związane z rolnictwem, dotyczyły aktualnych wyzwań, przed którymi stoi sektor rolniczy. Podczas rozmów poruszono m.in. tematykę niekontrolowanego importu artykułów rolno-spożywczych spoza Unii Europejskiej czy nowych regulacji unijnych.
Podczas spotkania rolnicy mieli okazję przedstawić swoje postulaty i stanowiska.
– Zależy mi, żeby rolnicy mieli możliwość przedstawienia swoich propozycji, zadania pytań, które ich nurtują, po to, żeby przedstawiciele instytucji na poziomie regionalnym, które zajmują się tematyką rolniczą do tych kwestii się ustosunkowali i wprowadzili korekty w funkcjonowaniu. Liczę na to, że nastąpi zbliżenie stanowisk - powiedział wojewoda Marek Wójcik.
Wojewoda zapewnił o swojej otwartości na dalszy dialog.