Próba oszustwa udaremniona. Policjanci zauważyli seniorkę wrzucającą do śmietnika plik pieniędzy [WIDEO]

Udaremnione oszustwo

Redakcja

4 czerwca 2024

Nietypowe zachowanie 77-letniej kobiety zwróciło uwagę policjantów z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi zauważyli, jak seniorka wrzuca do kosza na śmieci plik pieniędzy. Dzięki temu, że pojawili się we właściwym miejscu i czasie, udaremnili oszustom przejęcie 50 tys. zł.

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji patrolowali śródmieście Katowic. Jadąc ulicą Mikołowską, zwrócili uwagę na pewną starszą kobietę rozmawiającą przez telefon. 

Wyglądała na bardzo roztrzęsioną, przejętą i zdenerwowaną. W tym samym momencie mundurowi zauważyli, jak wyjmuje ona z torebki grube pliki, wyglądające na banknoty i po owinięciu ich w kartkę papieru, wrzuca do kosza na śmieci - relacjonuje policja.  

Po zatrzymaniu radiowozu, policjanci natychmiast podbiegli do kobiety, która od razu ich zapytała, czy to oni właśnie mieli zgłosić się po pieniądze?

Szybko okazało się, że kilka godzin wcześniej zadzwoniła do niej kobieta, która przedstawiła się jako policjantka rozpracowująca grupę oszustów okradających starsze osoby. 

Stwierdziła, że w trakcie nalotu na kryjówkę przestępców znaleziony został podrobiony dowód osobisty 77-latki i dlatego jej oszczędności są teraz zagrożone. Aby ustrzec swoje oszczędności i pomóc Policji, miała ona wypłacić maksymalnie możliwą kwotę z banku. Cały czas instruowana przez oszustkę, ostatecznie wypłaciła ze swojego konta 50 tys. zł - podała KWP w Katowicach. 

Ostatnim poleceniem fałszywej policjantki było wrzucenie gotówki do kosza, co zauważyli właśnie przejeżdżający obok policjanci i przechodzień, który również zatrzymał się i chciał zapytać starszej kobiety co się stało. 

Kobieta była jednak tak zmanipulowana, że dopiero widok umundurowanych policjantów przekonał ją, że cały czas rozmawiała z telefonicznym oszustem.

Obejrzyj i posłuchaj jak działają oszuści:

powiązane artykuły:

Metoda na wnuczka
Lokalne 15 kwietnia 2024

Seniorka z Koziegłów straciła oszczędności swojego życia. Dała się nabra

49 796100 g
Lokalne 24 stycznia 2024

Starsza kobieta została oszukana i straciła 19 tysięcy złotych. Była przekonana, że bierze udział

Zlotowki
Lokalne 19 września 2023

Kolejny raz oszuści zaatakowali. Tym razem oszczędności straciły seniorki z powiatu będzińskiego.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

29 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 15.1µg/m3 PM2.5: 13.2µg/m3