Włamał się do samochodu, bo szukał plecaka...

60 808792

Redakcja

18 kwietnia 2024

37-letni mężczyzna, włamał się do samochodu i próbował ukraść z niego plecak. Pijany tłumaczył policji, że zgubił swój plecak i myślał, że ten we wnętrzu auta jest jego. 

We wtorek późnym wieczorem do dyżurnego świętochłowickiej komendy wpłynęło zgłoszenie o pewnym mężczyźnie, który wybił szybę w samochodzie, próbując się do niego włamać. Na miejscu błyskawicznie zjawił się patrol mundurowych, który zauważył, jak poprzez wybitą szybę, sprawca próbuje wyciągnąć z wnętrza auta plecak. Policjanci natychmiast go zatrzymali.

37-letni mężczyzna, wracając do domu z mocno zakrapianej imprezy, zorientował się, że nie ma swojego plecaka. Jak później tłumaczył, przechodząc obok zaparkowanego samochodu, zauważył w jego wnętrzu leżący plecak. Nie wiedząc czemu pomyślał, że to jego własność. Wtedy właśnie postanowił wybić szybę i go zabrać - relacjonuje policja. 

Podczas sporządzania dokumentacji w związku z zatrzymaniem sprawcy, do świętochłowickiej komendy przyszedł mieszkaniec miasta, który zgłosił odnalezienie zagubionego przez kogoś plecaka wraz z dokumentami. Jak się później okazało, był to plecak zatrzymanego 37-latka.

Szczęśliwy, że odzyskał swoje rzeczy mężczyzna, będzie musiał jednak ponieść konsekwencje swoich czynów. Po spędzonej nocy w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Grozi mu teraz kara do 10 lat więzienia.

powiązane artykuły:

Strzelal z wiatrowki
Lokalne 16 kwietnia 2024

Policjanci ze Świętochłowic zatrzymali 36-letniego mieszkańca Chorzowa, który oddając str

60 806073
Lokalne 29 marca 2024

Policjanci ze Świętochłowic weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie lokator

Znęcanie się
Lokalne 11 marca 2024

58-latka ze Świętochłowic od ponad 5 lat znęcała się nad swoim partnerem. Mężczyzna był p

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

26 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.5µg/m3