Włamał się do kwiatomatu bo… chciał zarobić na alkohol

41 805678

Redakcja

27 marca 2024

40-latek z Cieszyna postanowił zarabiać na sprzedaży kwiatów. Zamiast je kupić, wybił szybę w kwiatomacie, skąd ukradł dwa bukiety. Świadkiem tego przestępstwa był policjant po służbie, który kilka chwil później, wspólnie z mundurowymi cieszyńskiej prewencji, zatrzymał sprawcę. 

Policjanci z Cieszyna otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do znajdującego się w Cieszynie kwiatomatu. Sprawca wybił w nim szybę i ukradł dwa bukiety kwiatów o wartości 215 złotych oraz wyrządził szkody, których naprawienie będzie kosztować 800 złotych.

Świadkiem zdarzenia był policjant bielskiego CBŚP, który miał dzień wolny, ale natychmiast, bez zastanowienia wkroczył do działania. Na miejscu szybko pojawili się również mundurowi z Cieszyna - podała KPP w Cieszynie. 

Policjanci zatrzymali sprawcę i odzyskali skradzione bukiety.

40-latek był pod wpływem alkoholu, a kwiaty ukradł, bo chciał zarobić na alkohol - relacjonuje policja. 

Jak się okazało, sprawca nie po raz pierwszy popełnił przestępstwo przeciwko mieniu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawiono mu zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że 40-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy, kara ta może być zwiększona o połowę.

powiązane artykuły:

Police 112
Lokalne 6 lutego 2024

32-latkowi z Bytomia grozi nawet 10 lat więzienia. A wszystko przez to, że nie chciał zapłacić w

61 805196
Lokalne 25 marca 2024

Dwóch mężczyzn i towarzysząca im kobieta, dokonali kradzieży artykułów spożywczych na ter

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3