Złodziejskie trio zatrzymane. Ukradli m.in. 70 sztuk czekoladek

61 805196

Redakcja

25 marca 2024

Dwóch mężczyzn i towarzysząca im kobieta, dokonali kradzieży artykułów spożywczych na terenie jednego ze sklepów w Tarnowskich Górach. Nieocenioną pomocą przy zatrzymaniu złodziei okazała się informacja od osób postronnych, które widziały podejrzanie zachowujące się osoby. 

Patrolujących rejon ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach stróżów prawa z drogówki zatrzymały dwie młode kobiety, wskazując im trzy podejrzane osoby, które zwróciły ich uwagę. Chodziło o pakowanie do toreb dużej ilości czekoladek, a że było to niedaleko sklepu, miały one podejrzenie, że mogą to być złodzieje.

Mundurowi od razu ruszyli za wskazanymi osobami i kilkaset metrów dalej podjęli wobec nich interwencję. Byli to mieszkańcy Bytomia - dwóch mężczyzn w wieku 20 i 25 lat oraz 21-letnia kobieta. 

Osoby nie do końca były w stanie odpowiedzieć na pytanie, skąd przy nich taka duża ilość czekoladek, dlatego patrol prewencji sprawdził w pobliskim sklepie, czy nie zostały one skradzione - relacjonuje policja. 

Kilka minut ustaleń wystarczyło, aby potwierdzić, że złodziejskie trio wspólnie zabrało ze sklepu 70 sztuk czekoladek, piwo oraz napój energetyczny. 

Straty, jakie spowodowali to blisko tysiąc złotych. Skradziony towar prawie w całości wrócił do dalszej sprzedaży, a złodzieje pojechali prosto na komendę. Po nocy spędzonej w policyjnej celi usłyszeli zarzuty, a teraz ich sprawa trafi do prokuratora, a później do sądu - podała KPP w Tarnowskich Górach. 

Za przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat więzienia.


61 805197

powiązane artykuły:

Zlodziejczech
Lokalne 4 marca 2024

19-letni obywatel Czech uznał, że zrobi "darmowe" zakupy po polskiej stronie granicy. W Cieszynie

Police 01
Lokalne 22 grudnia 2023

Ukradli tylko piwa, ale przy okazji pobili ochroniarza sklepu. Teraz za niepowstrzymaną żądzę wyp

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 12.4µg/m3 PM2.5: 10.7µg/m3