Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. O włos od tragedii w powiecie bielskim [Wideo]

Wymuszenie pierwszenstwa

Redakcja

7 lutego, 2024

O włos od tragedii w Wilkowicach. 21-letni kierowca bmw wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nagranie z tego zdarzenia trafiło na policyjną skrzynkę Stop agresji drogowej. Mężczyzna ukarany został 1500 zł mandatem, a na jego konto trafiło 15 punktów.

Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy świadomie lekceważą podstawowe zasady i przepisy ruchu drogowego. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się 21-letni mężczyzna kierujący bmw, który w Wilkowicach (pow. bielski) na ul. Wyzwolenia zlekceważył czerwone światło i z dużą prędkością wjechał na skrzyżowanie, o mało nie doprowadzając do tragedii. 

Nagranie z tego zdarzenia trafiło na policyjną skrzynkę "Stop agresji drogowej". Policjanci z bielskiej komendy nie mieli problemu z ustaleniem tożsamości kierowcy i za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym ukarali 21-latka mandatem 1500 zł i 15 punktami.

Od początku roku na śląskich drogach odnotowano już 126 wypadków. W 51 przypadkach uczestnikami byli młodzi ludzie pomiędzy 18 a 25 rokiem życia. W wypadkach tych 4 osoby zginęły, a 44 zostały ranne. Do tych najtragiczniejszych zdarzeń doszło w Wodzisławiu Śląskim i Tychach. 

Zobacz wideo:

powiązane artykuły:

54 787122
Lokalne 27 listopada, 2023

Sygnalizacja świetlna jest po to, żeby regulować ruch i zadbać o nasze bezpieczeństwo. Niestety c

Przejazd kolejowy
Lokalne 23 marca, 2023

Kobieta wjechała na przejazd kolejowy w trakcie opuszczania zapór i sygnalizacji o nadjeżdżającym

Wymuszenie pierszeństwa
Lokalne 5 lipca, 2023

Nieprzestrzeganie przepisów drogowych skutkuje nie tylko otrzymaniem mandatu karnego, ale

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

7 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 32.8µg/m3 PM2.5: 26.0µg/m3