Wisła ma nowego Adama Małysza... z czekolady!

IMG 9427

Redakcja

30 kwietnia 2023

28 kwietnia w holu Domu Zdrojowego w samym centrum Wisły została odsłonięta nowa czekoladowa rzeźba Adama Małysza.

Ci, którzy w ostatnich miesiącach odwiedzali hol Domu Zdrojowego w Wiśle, mogli przekonać się o tym, że dotychczasowa czekoladowa figura Adama Małysza zasłużyła już na emeryturę. Przez ponad 20 lat była jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Wiśle.

- Rzeźba z białej czekolady miała już 22 lata i mocno była nadgryziona zębem czasu. Można powiedzieć, że już nie przysparzała chluby ani Adamowi, ani miastu i był to najwyższy czas, żeby przygotować coś nowego. Zwłaszcza, że miejsce jest niewzwykle popularne i codziennie odwiedza je mnóstwo turystów. - mówił burmistrz Tomasz Bujok.

Dzięki dobrym relacjom miasta Wisła z lokalną cukiernią „U Janeczki”, która na co dzień współpracuje z Creative Pastry Chef Damian Wiśniewski udało się zrealizować pomysł zupełnie nowej czekoladowej figury. Uroczystego odsłonięcia słodkiego dzieła dokonali: gospodarz miasta Tomasz Bujok oraz najsławniejszy z wiślan – Adam Małysz, a towarzyszył im nie kto inny, jak sam autor i wykonawca figury Damian Wiśniewski.

- Na pewno ta obecna rzeźba jest bardziej podobna niż poprzednia. Bardziej mnie przypomina i urzekło mnie wiele szczegółów, które mocno zostały dopracowane. Artysta wywiązał się w stu procentach ze swojej pracy i trzeba mu serdecznie pogratulować. Mam nadzieję, że ta rzeźba będzie atrakcją Wisły równie dużą, jak poprzednia i ludzie przyjdą zobaczyć jak wygląda nowy czekoladowy Małysz - dzielił się na gorąco wrażeniami sam Adam Małysz.

 O tajnikach powstawania czekoladowego Adama Małysza opowiedział jej autor, natomiast sam Adam wyraził swoje wielkie zadowolenie z efektu końcowego dzieła Damiana Wiśniewskiego. Artysta ma na swym koncie wiele czekoladowych rzeźb, a niektóre z nich można podziwiać w Galerii Figur Czekoladowych w cukierni „U Janeczki”.

Adam Małysz z czekolady
- Skupiłem się na tym, żeby oddać charakter Adama Małysza, z detalami, z wąsem i emocjami na twarzy. Był duży stres kiedy Adam przyjechał do mnie do pracowni by zobaczyć rzeźbę po raz pierwszy. Była fajna i szybka akceptacja a Adam po raz kolejny okazał sie bardzo skromnym i ciepłym człowiekiem, prawdziwym mistrzem. - mówił Damian Wiśniewski. - Zużyłem około 175 kg czekolady, a całość przygotowania postaci to ponad 430 godzin - dodał na koniec artysta.


powiązane artykuły:

Majowka w wiśle 2022
Lokalne 27 kwietnia 2023

W tym roku w czasie wiślańskiej majówki czeka na nas mnóstwo atrakcji – będzie tradycyjnie, turys

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

21 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.0µg/m3 PM2.5: 5.4µg/m3