Pięć pytań o masaż aromaterapeutyczny

Masaz aromaterapeutyczny katowice

Redakcja

30 kwietnia 2023

Masaż aromaterapeutyczny jest jednym z najpopularniejszych zabiegów relaksacyjnych. Do jego wykonania używa się naturalnych olejków eterycznych. Odpowiednio wykonany masaż relaksacyjny ma wiele zalet. Nie tylko wprowadza ciało w stan błogiego relaksu, ale również odżywczo działa na skórę. Chcesz dowiedzieć się więcej o masażu aromaterapeutycznym? Sprawdź odpowiedzi na poniższe pytania.

#1 Skąd wzięła się nazwa masażu aromaterapeutycznego?

Masaż aromaterapeutyczny to zabieg relaksacyjny, podczas którego wykorzystuje się aromaterapię. Aromaterapia uznawana jest za jedną z form medycyny alternatywnej. Jej głównym zadaniem jest oddziaływanie na zmysły - przede wszystkim zmysł powonienia. Wykorzystywane w aromaterapii olejki eteryczne korzystnie wpływają na nastrój, zdrowie fizyczne i funkcje poznawcze.

#2 Jakie olejki stosuje się podczas masażu aromaterapeutycznego?

Aromaterapeutyczny masaż relaksacyjny to zabieg wykonywany najczęściej na całym ciele. Podczas masażu specjalista stosuje różne olejki. Ich rodzaj dobiera do potrzeb i upodobań klienta. Przykładowo olejek lawendowy doskonale łagodzi napięcie nerwowe, a cytrynowy - obniża ciśnienie krwi. Na kondycję i wygląd skóry najlepszy wpływ mają olejki różany i bergamotowy, z kolei olejek eukaliptusowy wykazuje właściwości przeciwzapalne i przeciwobrzękowe.

#3 Kiedy warto wybrać się na masaż aromaterapeutyczny?

Masaż aromaterapeutyczny to sposób na błogi relaks i oderwanie się od trosk codzienności. Kojące, delikatne i płynne ruchy masażysty wprawiają ciało w stan głębokiego odprężenia. Zabieg sprawdzi się u osób przebodźcowanych, zmęczonych i zestresowanych. Z masażu z wykorzystaniem aromaterapii warto skorzystać również przy dolegliwościach bólowych - nie tylko mięśni, ale również głowy czy kręgosłupa.

#4 Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania masażu aromaterapeutycznego?

Głównym przeciwwskazaniem do odbycia masażu aromaterapeutycznego jest nadwrażliwość na jakikolwiek składnik występujący w olejkach eterycznych. Inne przeciwwskazania to między innymi: choroba nowotworowa, infekcje skóry, epilepsja i stany pooperacyjne. Jeśli masz wątpliwości, czy możesz skorzystać z wybranej formy relaksu, skonsultuj się z lekarzem.

#5 Gdzie można udać się na masaż aromaterapeutyczny w Katowicach?

Z masaży aromaterapeutycznych można skorzystać zarówno w profesjonalnych salonach masażu, jak i renomowanych ośrodkach spa & wellness w całej Polsce. Chcesz wybrać się na taki zabieg w swoim mieście? Masaż relaksacyjny Katowice, Kraków, Gdańsk, Łódź czy Wrocław czeka! A może potrzebujesz weekendowego odpoczynku z dala od zgiełku miasta? Postaw na luksusowe spa w malowniczych zakątkach gór lub nad Bałtykiem. Voucher na masaż relaksacyjny Katowice, Kraków, Gdańsk czy Łódź to również doskonały pomysł na prezent dla bliskiej osoby - na przykład z okazji urodzin czy świąt.

Wszystkie z nich znajdziesz na http://superprezenty.pl

powiązane artykuły:

35 630484
Lokalne 18 września 2020

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach zajmujący się zwalczaniem handlu ludźmi zatrz

Aromateraia
Artykuły 13 listopada 2022

Dotyk i zapach - to niezwykle ważne elementy świata dla osób niewidomych i niedowidzących. Wiedzą o

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 7.1µg/m3 PM2.5: 6.3µg/m3