Wieczór muzyki Mozarta i Mahlera w Filharmonii Śląskiej. Takiego koncertu nie można przegapić!

332290919 529740189298100 8771374176014499207 n

Redakcja

23 lutego, 2023

Śląska Orkiestra Kameralna zaprasza do Filharmonii Ślaskiej na wieczór muzyki Wolfganga Amadeusa Mozarta i Gustava Mahlera. 3 marca o godz. 19.00 usłyszymy efektowny Koncert skrzypcowy D-dur Mozarta, w którym partię solową wykona Piotr Pławner, prowadzący tego wieczora kameralistów zarówno smyczkiem, jak i batutą oraz pierwszy objaw geniuszu symfonicznego Mahlera, czyli jego Symfonię D-dur Tytan. Czy zdobyliście już bilety na ten koncert? Jeśli jeszcze nie - zdecydowanie warto się pospieszyć!

Wieczór rozpocznie się IV Koncertem skrzypcowym D-dur Wolfganga Amadeusa Mozarta – jednym z najbardziej znanych i najczęściej wykonywanych spośród siedmiu napisanych przez tego kompozytora. Jest to utwór niezwykle efektowny, zachwycający błyskotliwymi figuracjami oraz wyważonym humorem i lekkością brzmienia.

Koncert ukoronuje I Symfonia Gustava Mahlera, inspirowana poematem Jeana Paula o tym samym tytule. Niewątpliwym atutem tego dzieła jest bezpośredniość i zrozumiałość treści. Dzięki temu znajomość filozoficznych i metafizycznych problemów, zawartych w tym utworze, choć pomocne – nie jest niezbędne, aby w pełni przeżywać muzykę Mahlera. Symfonia składa się z czterech części – I Langsam, Schleppend. Wie ein Naturlaut, II Kräftig bewegt, III Feierlich und gemessen, ohne zu schleppen oraz IV Stürmisch bewegt, choć można ją podzielić ją także na dwa człony, zatytułowane Z dni młodości i cnoty i Komedia ludzka.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-3 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 42.6µg/m3 PM2.5: 33.0µg/m3