Cud, że nikogo nie przejechał! Pirat drogowy zatrzymany przez rudzkich policjantów [Wideo]

pirat drogowy w rudzie śląskiej

Redakcja

23 lutego, 2023

Na podstawie jednego z nagrań przesłanych na policyjną skrzynkę "Stop Agresji Drogowej" mundurowi ustalili 40-letniego mieszkańca Rudy Śląskiej, który pomylił drogę z torem wyścigowym. Za spowodowanie zagrożenia i kilka innych wykroczeń, otrzymał 29 punktów karnych oraz skierowano wniosek o jego ukaranie do sądu, który może nałożyć grzywnę do 30 tysięcy złotych.

Brak wyobraźni, brawura i ignorowanie przepisów oraz zasad ruchu drogowego nierzadko skutkują tragicznymi w skutkach wypadkami. Swój sprzeciw wobec drogowych piratów często wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy przesyłają nagrania z kamer samochodowych na skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Dzięki jednemu z takich nagrań policjanci z Rudy Śląskiej ustalili 40-letniego mieszkańca tego miasta, który pomylił drogę z torem wyścigowym. 

Na ulicy 1 Maja mężczyzna kierujący oplem zmieniał pasy ruchu bez sygnalizowania tego kierunkowskazem, wyprzedzał na powierzchni wyłączonej i bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, czym zmusił kierującego autobusem do hamowania, powodując tym samym poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Mundurowi naliczyli 40-latkowi w sumie 29 punktów karnych i skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu. Mężczyźnie grozi teraz do 30 tysięcy złotych grzywny.

Zobacz wideo:

powiązane artykuły:

32 52524
Lokalne 3 września, 2019

Za ten pośpiech będzie musiał jednak słono zapłacić. W terenie zabudowanym w miejscowości Niewiesze,

Mik
Lokalne 13 stycznia, 2020

Zarzuty niezatrzymania się do kontroli oraz użycia przemocy w celu zmuszenia policjantów do odstąpie

57 563146
Wiadomości 12 czerwca, 2019

Policjanci ruchu drogowego z rybnickiej komendy zatrzymali kierowcę samochodu Porsche Panamera, któr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 29.2µg/m3 PM2.5: 23.9µg/m3