Katowice
Będzin
Bieruń
Bobrowniki
Bojszowy
Bytom
Chełm Śląski
Chorzów
Czeladź
Dąbrowa Górnicza
Gierałtowice
Gliwice
Imielin
Katowice
Knurów
Kobiór
Lędziny
Łaziska Górne
Mierzęcice
Mikołów
Mysłowice
Ożarowice
Piekary Śląskie
Pilchowice
Psary
Pyskowice
Radzionków
Ruda Śląska
Rudziniec
Siemianowice Śląskie
Siewierz
Sławków
Sosnowiec
Sośnicowice
Świerklaniec
Świętochłowice
Tarnowskie Góry
Tychy
Wojkowice
Wyry
Zabrze
Zbrosławice
11 °C
AAA

Kolejny śmiałek w krótkich spodenkach wybrał się w góry. GOPR wyruszył z akcją ratunkową

Wiadomości
Mężczyzna w krótkich spodenkach chciał zdobywać zimowe szczyty. Na ratunek wyruszyli ratownicy z beskidzkiego GOPR-u.

W niedzielę po południu ratownicy z Hali Skrzyczeńskiej ruszyli na pomoc turyście, który znajdował się na zielonym szlaku pomiędzy Malinowską Skałą a Zielonym Kopcem. Gdy do niego dotarli był wyczerpany i wychłodzony. Zabezpieczyli go termicznie. Krótko potem dotarli kolejni ratownicy GOPR. Zabrali mężczyznę na noszach do miejsca, gdzie można było dojechać skuterem śnieżnym. Turysta został przetransportowany do centrali ratowników w Szczyrk.

"Nieodpowiedni ubiór - w tym krótkie spodnie - ponownie mógł stać się przyczyną tragedii w górach" – zaznaczyli ratownicy.

Dwóch ratowników natychmiast zostało przetransportowanych skuterem w rejon Malinowskiej Skały, skąd ze względu na warunki, wyruszyli w kierunku ratowanego na nartach skiturowych. Po dotarciu do wyczerpanego i wychłodzonego turysty ratownicy zabezpieczyli go termicznie. W niedługim czasie na miejsce dotarli kolejni ratownicy GOPR, którzy w noszach SKED przetransportowali mężczyznę do miejsca, gdzie mogli dojechać ratownicy na skuterach śnieżnych. Turysta został przetransportowany na Przełęcz Salmopolską, a następnie karetką GOPR do CSR Szczyrk.”

informuje gopr beskidy

Goprowcy apelują o rozsądek w górach. Warunki na szlakach są skrajnie trudne. Są one często nieprzetarte. Na Babiej Górze obowiązuje drugi stopień zagrożenia lawinowego. Niebezpiecznie pod tym względem jest także w rejonie Pilska. W sumie w miniony weekend podjęli 16 akcji ratowniczych.

własne/PAP/fot. GOPR Beskidy


Komentarze