Weekend ze skokami w Wiśle za nami. Ceremonia wręczenia numerów startowych [FOTO]

IMG24501

Redakcja

25 lipca 2022

To był prawdziwie sportowy weekend w Wiśle! Po raz kolejny skocznia w Malince stała się areną zmagań inauguracyjnych konkursów skoków narciarskich cyklu FIS Grand Prix.

Do Wisły zjechali przedstawiciele 15 państw: Austrii, Bułgarii, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Japonii, Kazachstanu, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii i Ukrainy. 

W rozpoczynający sezon weekend zaplanowano dwa konkursy indywidualne kobiet i dwa mężczyzn.  Skakanie rozpoczęło się już w piątek od prologu pań i kwalifikacji panów.

Co ważne dla kibiców, po pandemicznej przerwie udało się zorganizować w amfiteatrze ceremonię rozdania numerów startowych najlepszej dziesiątce piątkowych zmagań. W centrum miasta pojawiły się zarówno skoczkinie, jak i skoczkowie. Kibice zdecydowanie dopisali i amfiteatr był wypełniony po brzegi.

Numery startowe wręczali wspólnie burmistrz Tomasz Bujok i owacyjnie przyjęty nowy prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

Kibice entuzjastycznie przyjęli wszystkich zawodników, ale szczególne powody do radości mieli z faktu, że w najlepszej dziesiątce kwalifikacji mężczyzn znalazło się aż siedmiu Polaków, więc mieli okazję na żywo zobaczyć Jakuba Wolnego, Pawła Wąska, Macieja Kota, Kamila Stocha, Aleksandra Zniszczoła, Dawida Kubackiego i zwycięzcę piątkowej rywalizacji – Piotra Żyłę.

W prologu pań zwyciężyła Austriaczka Marita Kramer przed Słowenką Ursą Bogataj i Francuzką Josephine Pagnier, które również, wraz z pozostałymi zawodniczkami z najlepszej dziesiątki, pojawiły się w amfiteatrze.

Sportowcy byli tego dnia najważniejsi, ale nie zabrakło też części artystycznej. Oczekiwanie na zawodników umilała wszystkim góralska kapela Horuk z Wisły, zaś po ceremonii znane hity grał zespół Tacjana Band.

Spotkania ze skoczkami są tradycją wiślańskich zawodów – zarówno w edycji letniej, jak i zimowej.

Ggtfdrgsfr

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 8.8µg/m3 PM2.5: 7.7µg/m3