To był najtragiczniejszy weekend tych wakacji. Na drogach zginęły cztery osoby

47 717724

Redakcja

25 lipca, 2022

Za nami przed ostatni weekend lipca. Niestety był to najtragiczniejszy weekend tegorocznych wakacji na drogach województwa śląskiego.

W czterech zdarzeniach drogowych zginęły cztery osoby. W sobotę, około 30 minut po północy NA ulicy Pszczyńskiej w miejscowości Góra zderzyli się ze sobą motocykliści.  26-letni kierujący motocyklem marki Honda, jadąc w kierunku Pszczyny, zderzył się z przechodzącym na drugą stronę jezdni 30-latkiem, który przeprowadzał przez drogę motorower Kenzo. W wyniku tego zdarzenia 30-letni mieszkaniec województwa małopolskiego poniósł śmierć na miejscu, a 26-letni mieszkaniec powiatu pszczyńskiego w stanie ciężkim, Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym trafił do szpitala w Sosnowcu. 

W sobotę doszło również do innego tragicznego wypadku w Krzepicach. Kierująca toyotą, 19-letnia mieszkanka gminy Krzepice, jadąc w kierunku Częstochowy, z niewyjaśnionej dotychczas przyczyny zjechała na przeciwległy pas ruchu, po czym czołowo zderzyła się z jadącym z przeciwka kierującym Microcarem. Czterokołowcem lekkim podróżowały dwie osoby. 64-letni mężczyzna oraz 60-letnia kobieta, mieszkańcy Kłobucka. Wszyscy uczestnicy zdarzenia drogowego zostali przewiezieni do szpitali. W nocy w wyniku poniesionych obrażeń zmarła 60-letnia kobieta.

Do innych tragedii doszło również w Czeladzi i Goleniowach (pow. zawierciański).

-  Apelujemy do kierowców o bezpieczną, kulturalną i rozważną jazdę każdego dnia. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego, bądźmy zawsze życzliwi. Pamiętajmy, że dla każdego jest miejsce na drodze - informuje policja.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 30.5µg/m3 PM2.5: 24.5µg/m3