Csm Zdjecie przedstawia zmodernizowane tory miedzy stacjami Bydgoszcz Emilianowo i Bydgoszcz Lesna febfd311bf

Redakcja

9 czerwca 2020

Przez cały okres trwania wakacyjnego rozkładu jazdy, czyli do 29 sierpnia br., kontynuowane będą prace na linii kolejowej do Wisły Głębiec (S6).

Oznacza to całkowite wstrzymanie ruchu od Chybia do Głębiec. Podobnie jak wiosną, zamiast odwołanych pociągów, będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa - w dwóch relacjach. Linia czerwona, ekspresowa, kursuje w relacji Bielsko-Biała Główna – Wisła Głębce. Linia zielona obsługuje mniejsze miejscowości między Czechowicami-Dziedzicami, a Ustroniem, gdzie założono skomunikowanie z autobusami ekspresowymi.

Przewoźnik zapowiedział już, że jeżeli korki nie pozwolą na skomunikowanie autobusów w Ustroniu, linia zielona zostanie wydłużona do Wisły Uzdrowiska. Autobusy mają być też skomunikowane z pociągami linii S5 w Czechowicach-Dziedzicach i Bielsku-Białej, a w niektórych przypadkach - z pociągami linii S61 w Chybiu.

Czytaj także: Urokliwa bielska uliczka Schodowa zostanie wyremontowana

Do dyspozycji pasażerów 14 czerwca oddany zostanie przez PKP PLK nowy przystanek w Przyszowicach, na linii S76 (Gliwice - Wisła Głębce). Na czas modernizacji linii do Wisły Głębiec jeżdżący tamtędy dotąd weekendowy pociąg Kubalonka został przekierowany do Żywca, a jego nazwa została zmieniona na Salmopol.

Oprócz zmian wynikających z remontów, Koleje Śląskie wprowadzają zmiany wakacyjne. Od 4 lipca do 29 sierpnia kursował będzie w weekendy pociąg Ornak do Zakopanego. Wyjazd z Katowic zaplanowano na godzinę 6.26, a z Zakopanego - o 16.15. Ornak kursuje m.in. przez stacje: Bielsko-Biała, Żywiec, Rabka-Zdrój i Nowy Targ.

 

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

6 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.0µg/m3 PM2.5: 7.9µg/m3