Urokliwa bielska uliczka Schodowa zostanie wyremontowana

91924079 3420130518047594 1950248205622968320 o

Redakcja

31 maja 2020

Remontu doczeka się urokliwa, ale bardzo zaniedbana ulica Schodowa na bielskiej starówce. Został ogłoszony przetarg przez komunalny Miejski Zarząd Dróg na wykonanie projektu prac.

Jacek Kachel z wydziału prasowego magistratu podał, że projekt przebudowy objąłby ul. Schodową wraz ze schodami przy ul. Zamkowej 8. Zamówienie obejmuje wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej. "Zwycięzca przetargu będzie musiał wykonać m.in. projekt budowlany, wykonawczy, tymczasowej i docelowej organizacji ruchu, a także (...) przygotować dokumentację przetargową i służyć wsparciem MZD" – wskazał.

Czytaj także: Wyłoniono wykonawcę renowacji wnętrza kaplicy św. Anny w bielskim zamku

O potrzebie remontu ul. Schodowej w Bielsku-Białej mówiło się w mieście od dawna. Zapowiadał go m.in. prezydent miasta Jarosław Klimaszewski, wskazując kilka miesięcy temu, że to miejsce jest wyjątkowo urokliwe, ale i mocno zaniedbane.

Ul. Schodowa, która odchodzi bezpośrednio od bielskiego Rynku, jest jedną z najbardziej klimatycznych ulic w mieście. Młode pary często robią na niej czarno-białe zdjęcia retro. Zdaniem rzecznika władz samorządowych Tomasza Ficonia, to, co sprawdza się jako atrakcyjne tło na planie zdjęciowym, niekonieczne musi być estetyczne.

Ul. Schodowa "zagrała" w filmach "Idę przez ten świat" Stanisława Janickiego i "Kret" Rafaela Lewandowskiego. (PAP)

Foto: Paweł Sowa, Wydział Prasowy/UM BB

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 18.4µg/m3 PM2.5: 16.1µg/m3