W Zabrzu zasadzono kolejne tysiąc drzew

DSC 0449 scaled

Redakcja

28 kwietnia 2023

W lesie komunalnym w Zabrzu Biskupicach odbyła się kolejna w tym roku akcja sadzenia drzew. Tysiąc sadzonek buku i klonu zwyczajnego zasadziła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 20, SP nr 21 oraz SP nr 22. Łącznie zabrzańskie lasy komunalne zyskają w tym roku 11 tysięcy młodych drzew.

Drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Tym razem młodzież sadziła nowy fragment lasu w miejscu, gdzie pierwotnie rosły topole balsamiczne – sprowadzony przed laty do naszego kraju gatunek obcy, pochodzący z terenów ameryki północnej. Dobór gatunku sadzonek, które zostały wkopane nie jest przypadkowy.

Buk i klon są jednymi z głównych gatunków lasotwórczych w Polsce. Młodzież ma dziś do dyspozycji 2-3 letnie sadzonki, co daje obraz jak długotrwałym procesem jest odbudowa lasu. Z drugiej jednak strony zastępujemy gatunki obce rodzimymi, dzięki czemu odbudowujemy naturalną florę i faunę. W tym roku planujemy zasadzić ponad 11 tys. nowych drzew w zabrzańskich lasach komunalnych – informuje leśnik dr Piotr Malcher.

powiązane artykuły:

Centrum przesiadkowe Zabrze
Lokalne 27 kwietnia 2023

Trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w historii Zabrza – centrum przes

tężnia solankowa w Zabrzu
Lokalne 15 marca 2023

Na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach powstaje jedna z dwóch tężni solankowych, k

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

13 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 4.9µg/m3 PM2.5: 4.3µg/m3