W Zabrzu trwa budowa tężni solankowych i wodnych placów zabaw

tężnia solankowa w Zabrzu

Redakcja

15 marca, 2023

Na terenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury w Kończycach powstaje jedna z dwóch tężni solankowych, które wiosną br. oddane zostaną do użytku mieszkańców Zabrza. Z dobroczynnego wpływu solanki będzie można korzystać także w Maciejowie. Zaś z myślą o najmłodszych budowane są także dwa wodne place zabaw – na Os. Janek oraz w Parku Hutniczym.

Park Hutniczy zostanie poddany kompleksowej rewitalizacji. Powstanie tutaj także skatepark. 

Realizacja w/w projektów możliwa jest m.in. dzięki przyznanym Miastu Zabrze środkom z funduszy norweskich. Spośród blisko 2500 gmin w Polsce, Zabrze znalazło się w grupie 29 miast, które skutecznie je pozyskały. Umowa na dwie tężnie została podpisana we wrześniu ubiegłego roku. Łączna wartość inwestycji wynosi 1 336 178,18 zł.

– Takich inwestycji jeszcze nie realizowaliśmy w naszym mieście. Intensywnie pracowaliśmy aby pozyskać środki z funduszów norweskich. Wierzę, że mieszkańcy będą mogli już niedługo cieszyć się efektem naszej wspólnej pracy – komentuje prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. 
W Zabrzu poza strategicznymi inwestycjami, takimi jak m.in. przedłużenie alei Korfantego, budowa centrów przesiadkowych czy przygotowanie i wypełnienie specjalnej strefy ekonomicznej realizujemy oczekiwane przez mieszkańców zadania dedykowane rekreacji, właśnie takie jak tężnie solankowe czy dwa przygotowywane właśnie wodne palce zabaw – dodaje prezydent.
budowa wodnego placu zabaw na Os. Janek

powiązane artykuły:

hotel Admiralspalast
Lokalne 8 marca, 2023

Miasto Zabrze ogłosiło przetarg na kompleksowy remont budynku byłego hotelu Admiralspalast usytu

Zabrze Wolności linia 4
Lokalne 13 lutego, 2023

W poniedziałek, 13 lutego rozpoczynają się prace związane z przebudową torowiska tramwajowego w Z

Szpita Miejski w Zabrzu
Lokalne 16 lutego, 2023

Najnowocześniejszy na świecie robot do wszczepiania protez kolan zajął się operacją w Szpitalu M

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

16 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.6µg/m3 PM2.5: 10.0µg/m3