Rozbudowa Jesiennej w Częstochowie. Sprawdzamy, kiedy droga będzie przejezdna

fot. UM Częstochowa

Redakcja

15 marca, 2023

W Częstochowie zmierzają do końca prace związane z przedłużeniem ul. Jesiennej  do ul. Bór oraz z przebudową istniejącego śladu Jesiennej od ul. Rydza–Śmigłego do al. 11 Listopada. Sprawdzamy, kiedy droga będzie przejezdna.

Ta ważna dla południowej części Częstochowy inwestycja drogowa, realizowana w ramach programu "Lepsza Komunikacja w Częstochowie", znacznie poprawi układ komunikacyjny, który funkcjonuje w tym rejonie. Będzie to istotna alternatywa komunikacyjna dla południowych dzielnic i ruchu międzydzielnicowego. Koszt zadania wynosi ok. 15,5 mln zł, z czego ponad 4,4 mln zł pochodzi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, a cała reszta to środki własne miasta.

Kiedy koniec prac na Jesiennej w Częstochowie? 

Wykonawca zadania deklaruje zakończenie prac budowlanych w umownym terminie, który przewiduje przejezdność nowej drogi w drugiej połowie maja tego roku

Aktualnie roboty związane ze skomplikowaną przebudową sieci podziemnych odbywają się na zamkniętym dla ruchu kołowego odcinku ul. Jesiennej od al. 11 Listopada do ul. Południowej (m.in. trwa tam budowa kanału sanitarnego i dodatkowych wpustów kanalizacji deszczowej). Przejazd jest możliwy tylko dla mieszkańców przyległego terenu.

- To ostatnie tak poważne utrudnienie na tej budowie, która finalizowana będzie w kilku kolejnych tygodniach - zapewnia Maciej Hasik, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

powiązane artykuły:

Fot. Łukasz Kolewiński
Lokalne 6 marca, 2023

Częstochowa zdobyła blisko 7,2 mln euro w konkursie „Łącząc Europę” na europejskie projek

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.7µg/m3 PM2.5: 9.4µg/m3