W Zabrzu oddano do użytku kolejne bloki

Piknik Zielona Dolina Zabrze czerwiec 2023fot Mariusz 025 scaled

Redakcja

6 czerwca, 2023

2 czerwca, odbyło się oficjalne oddanie do użytku drugiego etapu budowy osiedla „Zielona Dolina” w Zabrzu. Inwestycja obejmowała cztery budynki ze 124 mieszkaniami i 3 lokalami usługowymi, wśród których znajdzie się m.in. żłobek. 

Osiedle „Zielona Dolina” powstaje w Zabrzu przy ulicach Bocianów i Bażantów. Obecnie składa się z ośmiu budynków. W pierwszym etapie inwestycji powstały cztery czterokondygnacyjne bloki, w których łącznie znalazły się 104 mieszkania. W ramach drugiego etapu, który właśnie został ukończony, zrealizowano 124 mieszkania. W piątek oficjalnie zakończono tę część inwestycji, a w uroczystym oddaniu do użytku kolejnych budynków wzięli udział przedstawiciele TDJ Estate oraz prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik oraz mieszkańcy osiedla.

Drugi etap osiedla obejmuje kawalerki oraz lokale dwu-, trzy- i czteropokojowe, o metrażach od 34,41 mkw. do 105,71 mkw. Do każdego mieszkania przynależy balkon, taras lub ogródek. Na parterze jednego z budynków mieszczą się trzy lokale przeznaczone pod funkcje handlowo-usługowe, które pozwolą spełnić najważniejsze potrzeby mieszkańców. Na terenie zewnętrznym znajduje się ogólnodostępny parking.

Inwestycja jest dobrze skomunikowana z sąsiednimi miastami, m.in. Gliwicami i Tarnowskimi Górami. Jednocześnie powstaje w zielonej okolicy – otoczenie pól, łąk i lasów oraz przepływający tuż obok Potok Rokitnicki sprzyjają aktywnemu spędzaniu czasu. Z tym krajobrazem koresponduje otwarty charakter osiedla, a także przestrzeń między budynkami wypełniona roślinnością, małą architekturą i placem zabaw, tworząca warunki do wypoczynku i nawiązywania sąsiedzkich relacji.

Obecnie trwają już prace nad uruchomieniem trzeciej fazy inwestycji, w ramach której planowane jest zbudowanie kolejnych czterech budynków z mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach oraz lokalami usługowymi. Wkrótce na osiedlu pojawią się również nowi najemcy: przedszkole oraz salon kosmetyczny i fryzjerski. Za projekt architektoniczny odpowiada znana i wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna Franta Group.

Łącznie projekt Zielonej Doliny obejmuje 28-hektarowy teren, na którym powstaną nie tylko budynki wielorodzinne, ale również domy szeregowe oraz wolnostojące. Część tego obszaru (8 ha), który rozciąga się wzdłuż Potoku Rokitnickiego, zostanie przeznaczony pod funkcje rekreacyjne.

powiązane artykuły:

347439101 170151535791277 7300864801181859331 n
Lokalne 2 czerwca, 2023

Wczoraj odbyło się uroczyste otwarcie Geoparku, który powstał na terenach dawnego wyrobiska glin

DSC 0449 scaled
Lokalne 28 kwietnia, 2023

W lesie komunalnym w Zabrzu Biskupicach odbyła się kolejna w tym roku akcja sadzenia drzew. Tysi

Centrum przesiadkowe Zabrze
Lokalne 27 kwietnia, 2023

Trwa budowa jednej z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w historii Zabrza – centrum przes

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 11.8µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3