W Tychach podpisano umowę na remont Teatru Małego

Remont teatru małego w tychach

Redakcja

13 kwietnia 2023

W Tychach podpisano umowę na termomodernizację budynku Teatru Małego wraz z przebudową jego wnętrza i zagospodarowaniem sąsiadującego terenu. Na czas remontu działalność teatru będzie prowadzona w Pasażu Kultury Andromeda.

Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych w Tychach podpisał umowę z wykonawcą, firmą MILIMEX S.A. z Siemianowic śląskich, która przeprowadzi, m.in. termomodernizację dachu oraz wymianę instalacji odgromowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej na energooszczędną, termomodernizację ścian, wymianę instalacji wodno–kanalizacyjnej, centralnego ogrzewania z nowym węzłem cieplnym, elektrycznej, klimatyzacji i wentylacji, hydrantowej, przeciwpożarowej, zagospodarowanie terenu (w tym m.in.: wykonanie miejsc parkingowych, placów i traktów pieszych, małej architektury).

Wykonane zostaną także wewnętrzne prace związane z remontami pomieszczeń sanitarnych, szatni, garderób, drewnianych podestów nad sceną, a także malowanie sufitu i ścian oraz wymianę foteli na widowni (sala teatralna liczy 426 miejsc siedzących). Realizacja inwestycji wpłynie nie tylko na poprawę warunków użytkowania budynku i podniesienie jego estetyki, ale przyczyni się również do zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska (redukcja PM10 i CO2) poprzez poprawę efektywności energetycznej miejskiej infrastruktury. Pozwoli też ograniczyć koszty bieżącego utrzymania obiektu.

Znajdująca się na elewacji budynku mozaika zostanie poddana pracom konserwatorskim.

- Mozaika na zachodniej elewacji Teatru Małego przy ul. Hlonda zaprojektowana przez architekta Janusza Włodarczyka i wykonana w 1964 roku przez Franciszka Wyleżucha jest w gminnej ewidencji zabytków i podlega ochronie - mówi Anna Syska, Miejski Konserwator Zabytków. - Mamy świadomość jej wartości i dlatego zależy nam na tym, aby zachować ją w jak najlepszym stanie jak najdłużej - dodaje Anna Syska.

Zakończenie wszystkich prac planowane jest na październik przyszłego roku. 

Koszt zadania wynosi ponad 25,5 miliona złotych. Nieco ponad 21 milionów złotych to środki pozyskane z Rządowego Funduszu Polski Ład.

powiązane artykuły:

Original
Lokalne 11 kwietnia 2023

Władze Tychów podpisały umowę na realizację miejskiego programu „Wsparcie leczenia niepłodności m

20230406pfa lsaa117 1680813219 3219
Lokalne 7 kwietnia 2023

Klub piłkarski GKS Tychy ma nowego właściciela. Większościowy pakiet akcji wykupiła grupa zagrani

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

23 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 2.3µg/m3 PM2.5: 2.1µg/m3