Tychy przygotowują się do programu In vitro

Original

Redakcja

11 kwietnia 2023

Władze Tychów podpisały umowę na realizację miejskiego programu „Wsparcie leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców miasta Tychy na lata 2022-2025”. Zapisy do programu ruszą jeszcze w kwietniu. 

Tychy to kolejne miasto w województwie śląskim, które chce wspierać pary walczące z niepłodnością. 

- Wiem, że wiele par w naszym mieście z niecierpliwością czekało na ten moment. Cieszę się, że przystępujemy do realizacji tego ważnego programu, dzięki któremu pary z Tychów uzyskają pomoc w spełnieniu marzeń o posiadaniu potomstwa – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

- Każda para zakwalifikowana do programu ma prawo do skorzystania z dofinansowania jednej, zindywidualizowanej procedury medycznie wspomaganej reprodukcji - mówi Iwona Bińkowska – naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w UM Tychy.

Do tyskiego programu dofinansowania In vitro  zostaną zakwalifikowane pary, które nie mogą zrealizować planów rozrodczych poprzez spontaniczną koncepcję, które spełniają następujące kryteria:

  • wiek kobiety mieści się w przedziale 20 - 42 lat (w/g rocznika urodzenia);
  • spełniają określone ustawą warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie, lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka;
  • są mieszkańcami miasta Tychy oraz rozliczają podatek od dochodów osobistych (PIT) w Tychach;
  • wyraziły zgodę na samodzielne pokrycie kosztów przechowywania kriokonserwowanych zarodków oraz ich ewentualnych kriotransferów, a także na ewentualne pokrycie kosztów kriokonserwacji oocytów.

Realizatorem programu będzie Klinika leczenia niepłodności InviMed Katowice, a zapisy do programu rozpoczynają się 18 kwietnia 2023 r.

fot. UM Tychy

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

22 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 3.8µg/m3 PM2.5: 3.5µg/m3