Pobicie w Dąbrowie Górniczej. Sprawcy uderzali butelką po głowie i bili po twarzy dwóch mężczyzn

Jail g91d52a181 1920

Redakcja

11 kwietnia 2023

Dwaj mężczyźni odpowiedzą za pobicie do którego doszło w sobotę wielkanocną niedaleko zbiornika wodnego Pogoria III. Jeden z nich przebywał na przepustce z zakładu karnego. Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Dyżurny dąbrowskiej jednostki policji w sobotę wieczorem otrzymał zgłoszenie o pobiciu. Całe zdarzenie miało miejsce na jednym z dąbrowskich osiedli, niedaleko zbiornika wodnego Pogoria III. 

-Dwóch mężczyzn zostało zaatakowanych przez dwóch sprawców, którzy uderzali ich szklaną butelką w głowę oraz rękami po twarzy i głowie. Jeden z atakujących został zatrzymany przez stróżów prawa na miejscu zdarzenia, natomiast drugi uciekł z miejsca przestępstwa - relacjonuje dąbrowska policja.

Dalsze czynności operacyjne podjęte przez kryminalnych pozwoliły na ustalenie tożsamości uciekiniera oraz jego aresztowanie. 

-Jak ustalili policjanci, jeden z agresorów był na przepustce z zakładu karnego. To szczególnie niepokojące, że osoba skazana za popełnienie przestępstwa dopuściła się kolejnego przestępstwa, przebywając na przepustce - podała KMP w Dąbrowie Górniczej. 

Obaj sprawcy zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Grozi im teraz do trzech lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.


powiązane artykuły:

Handcuff g764413ea5 1920
Lokalne 3 kwietnia 2023

Po kasacji wniesionej przez prokuratora generalnego, Sąd Apelacyjny w Katowicach ponownie zajął s

Policja
Lokalne 29 marca 2023

27-latek doprowadził do kolizji i pobił swoją partnerkę. Mężczyzna prowadził pojazd bez

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

20 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 9.1µg/m3 PM2.5: 8.2µg/m3