W Świętochłowicach powstanie nowa hala sportowo-widowiskowa

1 Hala 2

Redakcja

22 sierpnia, 2023

Za prawie 56 mln złotych powstanie w Świętochłowicach nowa hala sporotwo-widowiskowa. Zlokalizowana będzie na terenie popularnej Skałki. 

Urząd Miasta podpisał umowę z wykonawcą inwestycji, którym jest Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Hala ma powstać w terminie do 18 miesięcy, czyli 1,5 roku. Koszt to prawie 56 mln złotych. 30 mln złotych pochodzi  ze środków zewnętrznych, w tym z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz Programu Sportowa Polska.

Plany zakładają budowę głównej hali, trybun i 4 mniejszych sal, znajdą się tam też pomieszczenia szatniowe, miejsca dla trenerów, sędziów, medyków, strefy odnowy i rozgrzewki, sale techniczno-magazynowe, przebieralnie z toaletami i natryskami, pokoje administracyjno-biurowe, miejsca do obsługi medialnej, do realizacji gastronomii oraz sala konferencyjna.

Na hali odbywać się będą mogły mecze m.in. koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej i futsalu. Powstanie też ścianka spinaczkowa. Zaplanowano 299 miejsc na trybunach i możliwość instalacji sceny. 

fot, wizualizacja

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 14.6µg/m3 PM2.5: 11.4µg/m3