W specjalnej skrytce w samochodzie ukrywał śmiertelnie niebezpieczny narkotyk

Narkotyki ukryte w samochodzie

Redakcja

29 marca 2024

Policja zatrzymała mieszkańca powiatu pszczyńskiego, który w samochodzie przewoził ukryte narkotyki. Nie pomogła mu w tym specjalnie przygotowana do tego skrytka. Mężczyzna usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu nawet do 12 lat więzienia. 

W trakcie jednej z nocnych służb policjanci pionu kryminalnego z Komisariatu Policji w Ustroniu w trakcie patrolu zwrócili uwagę na osoby ukrywające się w samochodzie, który był zaparkowany w mało widocznym miejscu. Kryminalni postanowili sprawdzić podejrzane zachowanie osób znajdujących się w Subaru.

Podczas interwencji od razu wyczuli charakterystyczny zapach narkotyku o nazwie alfa. Mężczyzna przebywający w aucie był zdezorientowany, tak jak towarzysząca mu kobieta. W związku z policyjną kontrolą nie potrafili logicznie wytłumaczyć swojego postępowania, a tym bardziej zapachu wydobywającego się z pojazdu. Twierdzili, że nie posiadają przy sobie żadnych nielegalnych przedmiotów ani substancji - relacjonuje policja. 

Stróże prawa nie dali się zwieść, choć podczas sprawdzenia samochodu na pierwszy rzut oka wszystko wyglądało w porządku. W efekcie policjanci znaleźli sporą ilość narkotyków, które ukryte były w specjalnej skrytce pod tunelem środkowym w samochodzie. 

Po przebadaniu substancji okazało się, że w plastikowym woreczku było ponad 100 gramów śmiertelnie niebezpiecznego narkotyku o nazwie alfa - podała policja. 

Po zebraniu materiału dowodowego zatrzymany 30-latek trafił do policyjnego aresztu, a następnie przed oblicze cieszyńskiej prokuratury. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mu zarzut wprowadzania do obrotu substancji zabronionych. Na wniosek policjantów i Prokuratury Rejonowej w Cieszynie sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi do nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Alfa Pi HP
Lokalne 26 marca 2024

Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę BMW, przy którym znaleźli znaczną ilość środków o

Krysztalki
Lokalne 22 marca 2024

Kolejna akcja policji wymierzona w środowisko pseudokibiców w województwie śląskim. Zatrzymany zo

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

12 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.1µg/m3 PM2.5: 4.6µg/m3