29-latek z Bielska-Białej miał przy sobie bardzo groźny narkotyk

Alfa Pi HP

Redakcja

26 marca 2024

Policja zatrzymała 29-letniego kierowcę BMW, przy którym znaleźli znaczną ilość środków odurzających. Wśród nich była niebezpieczna substancja psychotropowa alfa PHiP, szerzej znana jako "funky". Mężczyzna usłyszał już zarzut i zgodnie z decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. 

Do zdarzenia doszło w Zbytkowie (pow. cieszyński) na ulicy 1 Maja. Policjanci z zespołu prewencji Komisariatu Policji w Strumieniu wykonywali tam czynności w związku z akcją „Trzeźwość”. W pewnym momencie zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW 29-latka. 

Mężczyzna był trzeźwy. Jednak uwagę policjantów zwróciło jego dziwne zachowanie. 

Podczas sprawdzenia samochodu oraz kierowcy ujawniono i zabezpieczono łącznie ponad 250 gramów różnych narkotyków. Zdecydowaną ich część stanowił bardzo groźny narkotyk alfa PiHP (kantynon). Poza nim kierowca miał przy sobie również marihuanę i tabletki ecstasy. Podczas sprawdzenia kierowcy w policyjnych bazach danych okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania. Stracił je w związku z przekroczoną liczba punktów karnych, za co czeka go teraz zakaz prowadzenia pojazdów - relacjonuje policja. 

29-latek z Bielska-Białej został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut za przestępstwo uczestnictwa w obrocie znaczną ilością środków odurzających. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd aresztował go na okres trzech miesięcy. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

powiązane artykuły:

Medicine g65b8767a0 1920
Wiadomości 12 lipca 2022

Rośnie popularność nowego środka odurzającego o niewinnej nazwie "funky". Można bardzo łatwo przedaw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

2 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 17.9µg/m3 PM2.5: 15.6µg/m3