W Sosnowcu powstanie nowy oddział żłobka miejskiego. Inwestycja będzie większa niż początkowo planowano

nowy żłobek w Sosnowcu

Redakcja

30 grudnia 2022

Na początku nowego roku ponownie ruszą prace związane z adaptacją części budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Piłsudskiego w Sosnowcu. To tam powstanie nowy oddział żłobka miejskiego. Inwestycja będzie większa niż początkowo planowano.

Modernizacja skrzydła budynku będzie kosztowała 1,9 mln zł, a prace powinny zakończyć się w wakacje, by oddział dla 25 maluchów mógł ruszyć od września 2023 roku.

Przed wykonawcą, którym jest katowicka firma PRIM BUD miasto postawiło szerszy zakres prac niż na początku planowało. Wyremontowane zostanie całe patio szkoły. To około 1200 metrów kwadratowych powierzchni. 

- Żeby to dobrze zobrazować: to tak duża przestrzeń, że można by wybudować na niej dom i mieć jeszcze spory ogródek. Pierwotnie remontem miała być objęta tylko część patio. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na całość, która będzie podzielona na przestrzeń dla uczniów szkoły i dla maluchów, tak by najmłodsi czuli się w pełni bezpiecznie - tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

powiązane artykuły:

budżet Sosnowca na 2023 rok
Lokalne 28 grudnia 2022

W Sosnowcu budżet na 2023 rok przyjęty został bez głosu sprzeciwu. „Za” głosowało 20 radnych, 5

zbiórka dla Lenki Szostak z Sosnowca
Wiadomości 7 grudnia 2022

Mała sosnowiczanka Lena Szostak od urodzenia zmaga się z szeregiem chorób, które uniemożl

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

28 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 10.3µg/m3 PM2.5: 9.2µg/m3