W Rybniku ma powstać tor kartingowy oraz tor do Pit Bike. Na jakim etapie są prace?

Tor kartingowy rybnik

Redakcja

22 kwietnia 2024

Wiele osób mówiąc: Rybnik, myśli: żużel i wyścigi motocyklowe. Dlatego Miasto postawiło sobie za cel umożliwienie młodym rybniczanom rozwijania pasji do sportów motorowych na każdym możliwym etapie.

- Projekty, które chcemy zrealizować w najbliższym czasie, wpisują się w spójną wizję rozwoju Rybnika, jako miasta zapewniającego warunki do wszechstronnego rozwoju młodych adeptów sportów motorowych, poprzez wsparcie na każdym etapie ich rozwoju. Naszym celem jest stworzenie infrastruktury, która pozwoli młodym pasjonatom na rozwijanie swoich umiejętności i realizację marzeń związanych z tym ekscytującym światem sportów motorowych – przekonuje Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Prace nad analizą funkcjonalno-techniczną nowej, motorowej infrastruktury Rybnickie Służby Komunalne rozpoczęły jeszcze w 2022 roku.

Pit Bike w Chwałowicach

W dzielnicy Chwałowice, w sąsiedztwie toru miniżużlowego "Rybek", planowana jest budowa toru do Pit Bike (małych motocykli dla najmłodszych). Będzie to miejsce, gdzie najmłodsi, pod czujnym okiem specjalistów, będą mogli wkroczyć w świat dwóch kółek i rozwijać swoje umiejętności.

Projekt obejmuje budowę toru ziemnego, który będzie wyposażony we wzniesienia i zakręty. Zgodnie z planem obiekt ten powstanie jeszcze w roku 2024 i będzie realizowany przez Rybnickie Służby Komunalne. Obecnie trwają procedury uzgodnień środowiskowych.

  Tor kartingowy przy Elektrowni

  Z kolei w dzielnicy Rybnicka Kuźnia, planowana jest budowa toru kartingowego, który będzie stanowił doskonałe miejsce do treningów oraz organizacji zawodów na światowym poziomie. Celem miasta jest uzyskanie akredytacji międzynarodowych federacji kartingowych dla tego obiektu. Na terenie planowanego obiektu przewidziana jest też część umożliwiająca drift - jednak jaki ostatecznie kształt przybierze, to pokaże projekt. Jeszcze w tym roku Rybnickie Służby Komunalne ogłoszą przetarg na realizację dokumentacji technicznej, co jest kolejnym krokiem w realizacji tego ambitnego planu.

  powiązane artykuły:

  Trasa kolejowa gliwice rybnik
  Lokalne 21 kwietnia 2024

  9 czerwca Koleje Śląskie uruchomią codzienne połączenie między Rybnikiem i Gliwicami. To prawdziw

  Ryfama
  Lokalne 15 kwietnia 2024

  Miejski żłobek, powstający na terenie dawnej Ryfamy zapewni miejsce 70 najmłodszym rybniczanom. O

  Park handlowy w rybniku
  Lokalne 3 kwietnia 2024

  Inwestor z Grupy Saller przywróci nowe życie terenowi przy ul. Żorskiej w Rybniku, po byłym hiper

  Jaki sprzet warto miec do kuchni
  Lifestyle 19 kwietnia 2024

  W dzisiejszych czasach każdy może mieć sprzęt AGD najnowszej generacji. Branża AGD co chwila prez

  Jaki wybrac kamien w pierscionku zareczynowym
  Lifestyle 20 kwietnia 2024

  Król kamieni szlachetnych, przyjaciel zakochanych czy jednak kamień namiętności i pasji? Wybó

  Poprzedni artykuł

  Następny artykuł

  14 o

  katowice

  Wspaniałe powietrze!

  PM10: 16.6µg/m3 PM2.5: 14.7µg/m3