W Pszczynie powstaje aleja lipowa

Aleja lipowa w Pszczynie

Redakcja

25 kwietnia 2023

Przy ulicy Zdrojowej w Pszczynie powstaje aleja lipowa. Powiat Pszczyński kontynuuje tu nasadzenia drzew miododajnych, a w akcji zorganizowanej z okazji Dnia Ziemi przy współpracy z osiedlem Kolonia Jasna i pszczyńskimi stowarzyszeniami wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Starosta Barbara Bandoła oraz przewodniczący osiedla Kolonia Jasna Arkadiusz Gardiasz z okazji Dnia Ziemi zaprosili do wspólnego sadzenia drzew społeczników oraz uczniów z technikum Architektury Krajobrazu w PZS nr 2 w Pszczynie i PZS nr 1 w ramach Ochotniczego Hufca Pracy. Pierwsze lipy szerokolistne przy ulicy Zdrojowej zostały nasadzone już w ubiegłym roku. Łącznie wzdłuż drogi rowerowej nasadzono 16 drzew.

- Dzięki nowym nasadzeniom wzdłuż ulicy Zdrojowej powstała aleja lipowa o długości ok. 240 m. To nie koniec nowych drzew w tym miejscu. Będziemy systematycznie dosadzać nowe drzewa, które są miododajne i wpływają na zwiększenie bioróżnorodności - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Akcję z okazji „Dnia Ziemi” zorganizowano we współpracy z osiedlem Kolonia Jasna oraz pszczyńskimi stowarzyszeniami „Pszczyna Miasto Zielone” i „Nie dokarmiaj smoga”.

Aleja lipowa Pszczyna

Przewodniczący osiedla Kolonia Jasna Arkadiusz Gardiasz podkreśla, że teren wzdłuż drogi rowerowej przy ul. Zdrojowej ma duży potencjał pod kątem nowych nasadzeń.

Światowy Dzień Ziemi obchodzony jest od 1970 roku. To największe ekologiczne święto, które ma zwrócić uwagę na problemy związane ze środowiskiem i promować postawy proekologiczne w społeczeństwie.

powiązane artykuły:

IMG 5407
Lokalne 20 marca 2023

Wiosna, czyli pora na rowery. Ale dla osób niepełnosprawnych lub po kontuzjach to dosyć duże wyzw

Ftf e Bo Xg AA2246
Lokalne 12 kwietnia 2023

PKP PLK planuje przeprowadzenie modernizacji linii kolejowej nr 148 na odcinku Pszczyna-Żory. Inw

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

14 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 5.5µg/m3 PM2.5: 4.9µg/m3