Świętochłowicki sprzedawca pająków w rękach policji

60 755149

Redakcja

25 kwietnia, 2023

W ręce świętochłowickich policjantów wpadł sprzedawca pająków. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi znaleźli 60 tych egzotycznych zwierząt, wszystkie znajdowały się na liście gatunków zagrożonych.

Międzynarodowa Konwencja o Handlu Gatunkami Zagrożonymi Wyginięciem, czyli tak zwana Konwencja Waszyngtońska chroni dziko występujące populacje zwierząt i roślin, których gatunki zagrożone są w skali świata wyginięciem. Takiej ochronie podlega również ptasznik. Dziś Konwencja obowiązuje w 160 krajach. Polska ratyfikowała ją w 1989 roku.

Mundurowi zajmujący się przestępstwami gospodarczymi uzyskali informację o sprzedaży zwierząt znajdujących się na liście gatunków chronionych. Na jednym z większych portali aukcyjnych oferowano do sprzedaży 60 młodych pająków z gatunku ptasznika królewskiego i zdobionego. Osobniki te w naturalnym środowisku żyją na drzewach, a ich jad jest groźny dla człowieka.

Sprzedającym okazał się 33-latek ze Świętochłowic, który nie posiadał certyfikatów i dokumentów wymaganych do sprzedaży, czy rozmnażania pajęczaków. Hodowla została zlikwidowana, mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Nielegalny handel zwierzętami

powiązane artykuły:

Fot. Mirosław Wąsiński
Lokalne 11 stycznia, 2023

Ten noworoczny spacer mógł przyprawić o dreszcz emocji mieszkańców Katowic. Podczas wizyty w reze

pixabay.com
Lokalne 13 lutego, 2023

Gliwiccy policjanci otrzymali zgłoszenie o przesyłce, która dziwnie się zachowuje. W paczce miała

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

11 o

katowice

Jakość powietrza jest średnia.

PM10: 40.3µg/m3 PM2.5: 32.7µg/m3