Bezpłatne rowery trójkołowe w pszczyńskim starostwie

IMG 5407

Redakcja

20 marca 2023

Wiosna, czyli pora na rowery. Ale dla osób niepełnosprawnych lub po kontuzjach to dosyć duże wyzwanie. Nie każdy też posiada odpowiednio przystosowany rower. Dlatego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie można wypożyczać rowery trójkołowe przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą bezpłatnie wypożyczyć rower rehabilitacyjny w jednym z trzech rozmiarów - dużym, średnim lub dziecięcym. Są to rowery trójkołowe - stabilne, wygodne, posiadają zamontowany koszyk, w którym można przewozić zakupy.

Mogą je wypożyczać osoby z niepełnosprawnościami, seniorzy i każdy, kto ze względów zdrowotnych nie może korzystać z tradycyjnego roweru. W ostatnich dniach z wypożyczalni skorzystała Magda z Pszczyny. - Dzięki takim rowerom osoby z niepełnosprawnością mogą łatwiej się przemieszczać i pracować nad poprawą sprawności fizycznej. Sposób wypożyczenia jest bardzo prosty. Chętni mogą zadzwonić do starostwa i umówić się na termin przekazania roweru - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyńska.

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

24 o

katowice

Wspaniałe powietrze!

PM10: 6.2µg/m3 PM2.5: 5.5µg/m3