W powiecie cieszyńskim ujawniono nielegalne składowisko odpadów niebezpiecznych

Niebezpieczne odpady cieszyn

Redakcja

13 października, 2023

Cieszyńscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy nielegalnie składowali niebezpieczne, zagrażające środowisku odpady. Na wniosek policjantów i prokuratury jeden podejrzany trafił do aresztu, a drugi został objęty policyjnym dozorem. Grozi im do 10 lat więzienia. 

Policjanci z cieszyńskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali na terenie wsi Zamarski dwie osoby, podejrzewane o magazynowanie na terenie hal beczek z nielegalnymi odpadami. 

-Mieszkańcy gminy Chybie zostali zatrzymani w momencie, gdy przywieźli na teren Zamarsk kolejne odpady i zamierzali je tam rozładować. Zostali zatrzymani, a następnie doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Cieszynie, gdzie usłyszeli zarzut nielegalnego transportu oraz składowania odpadów niebezpiecznych w taki sposób, który mógł zagrażać życiu lub zdrowiu człowieka lub też obniżyć jakość wody, powietrza czy ziemi - relacjonuje policja. 

Grozi im za to kara do 10 lat więzienia.

Oględzinami zajęli się policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, technicy kryminalistyki oraz biegły sądowy z zakresu chemii, który pobrał próbki znalezionych substancji, zabezpieczając je do badań.

-Koszt utylizacji odpadów zgromadzonych w hali, został wstępnie wyceniony na około milion złotych. Mężczyźni złożyli wyjaśnienia w tej sprawie. 35-latek, na wniosek policjantów i prokuratury, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany. Drugi z zatrzymanych - 38-letni mężczyzna, został objęty policyjnym dozorem-podała KPP w Cieszynie. 

Interweniujący na miejscu funkcjonariusze cieszyńskiej Państwowej Straży Pożarnej nie stwierdzili na szczęście wycieków, czy też oparów, które mogłyby bezpośrednio zagrażać ludziom bądź środowisku. Dalszym postępowaniem związanym z odpadami zajął się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska.


powiązane artykuły:

Straz
Lokalne 29 lipca, 2023

Kolejne składowisko nielegalnych i niebezpiecznych odpadów w województwie śląskim. Tym razem taki

IMG 20230725 113435
Lokalne 25 lipca, 2023

- To jest bomba ekologiczna, która znajduje się obok mieszkańców Mysłowic. Niedaleko bawią się dz

Poprzedni artykuł

Następny artykuł

-1 o

katowice

Cóż... Bywało lepiej.

PM10: 33.5µg/m3 PM2.5: 27.1µg/m3